Güncel

Apple 21 Mart etkinliğinde neler tanıtacak?

Apple hangi teknolojilerle karşımıza çıkacak. Apple 21 Mart'ta bunları tanıtabilir mi?

Apple 21 Mart etkinliğinde neler tanıtacak?

Çoğu insan için Apple ismi yenilik ile eş anlamlıdır. Şirket akıllı telefon ve tablet pazarında devrim yaptıktan sonra Apple Watch ile giyilebilir teknolojide de çığır açacak yenilikler sunmaya devam ediyor.

“Peki şimdi sıradaki ne?” diye sorma zamanı geldi.

Apple’ın bu ay düzenleyeceği etkinlikte iPhone 5SE modelini tanıtacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca şirketin herkesten gizlediği 21 Mart etkinliğinde tanıtacağı ürünleri, şirketin birçok parça tedarikçisinin yorumlarından ve şirketin ABD Patent ve Marka Ofisi’ne yaptığı resmi başvuruları inceleyerek ve ayrıca akla yatkın söylentileri de göz önünde bulundurarak sizlere şimdiden sunmak istedik.

 1457462199_01.jpg

Su Geçirmez Ürünler

Son zamanlarda Android amiral gemisi akıllı telefonlarda su geçirmezlik yaygınlaşmaya başladı. Bu yüzden su geçirmezlik özelliği Apple ürünlerinin öncelikleri arasında. Daha önce hiç su geçirmez ürünü olmayan şirketin iPhone 6S ve 6S Plus modelleri su geçirmez olmasa bile yağmur damlalarına karşı dayanıklı olduğu biliniyordu. Ancak bu kez su geçirmez bir model tanıtılabilir.

1457462223_02.jpg


Apple Sürücüsüz Otomobil

Google'ın kendi kendine giden ve kendi kendine kaza yapan arabasını hepimiz biliyoruz. Apple’ın da sürücüsüz bir araç yapmak üzere gizli bir program yürüttüğü söylentileri geliyor.

Bu gizli projenin adı da “Project Titan”

Guardian gazetesine göre Apple sürücüsüz araba düzenlemelerini görüşmek üzere geçen yıl Motorlu Taşıtlar Kaliforniya Bölümü ile toplantılar yaptı. Şirket ayrıca aracın test sürüşü için resmi izinlere de başvurdu. Ve deneyler yapmaya başladı.

1457462268_03.jpg

 Apple Car: Bir açık sır

California yasaları, otonom araç testleri için projenin tam açıklanmasını gerektirir, bu yüzden yolda hiçbir Apple araç göremezsiniz. Ayrıca binden fazla mühendisin üzerinde çalıştığı bir projeyi saklamak oldukça zor. Yakında Kaliforniya yollarında Apple aracını görebileceğimize eminiz.

 1457462300_04.jpg

 Bir Apple Akıllı Yüzük

Parmağınızla bir Apple bilgisayar takabilir misiniz ? Bu çok yakında olabilir; ABD Marka ve Patent Ofisi’nden alınan belgeler Apple’ın akıllı bir yüzük oluşturmak için kaynak tahsisi içerisinde olduğunu doğruluyor.

 1457462358_05.jpg

 iPhone 7

Bizim bildiğimiz kadarıyla Apple iPhone 7, 2016 yılı sonbaharında tanıtılacak ama belki bu etkinlikte de iPhone 7 ile ilgili daha ayrıntılı bilgileri görebiliriz. Yeni modelin kulaklık portunun olmayacağı ve lightning bağlantı noktasından bir adaptörle kullanılabileceği söyleniyor.

 1457462375_06.jpg

iPhone 7: Daha iyi fotoğraflar

Özellikle, Apple'ın yeni iPhone 7 modelinde büyük olasılıkla daha iyi optik zoom ve daha iyi fotoğraflar için izin bir ekstra arka kamera yer alacak.

Yeni telefonda nihayet kablosuz şarjı destekleyeceği yönünde söylentiler ve görüntülü parmak izi tanıma olduğunu duyuyoruz. Gelecek iPhone'larda Ana sayfa tuşunu tamamen ortadan kaldırmayı da tercih edecekleri söyleniyor.

 1457462400_07.jpg

iPhone ile DNA testi

MİT Technology Review’in iddiasına göre, Apple, ResearchKit platformu üzerinden iPhone ile DNA testi özelliği getirmek için laboratuarlar ve bir dizi araştırmacı ile işbirliği yapmaktadır.

iPhone sahipleri küçük bir kap içine tükürerek analiz için bir Apple onaylı akademik laboratuara göndererek DNA örnekleri sağlayacaktır. Bu laboratuar bilinen hastalıklar ile ilişkili yaklaşık 100 genin varlığını belirlemek için DNA üzerinde sınırlı testler yapabilecek.

 1457462439_08.jpg

Augmented-reality (Artırılmış gerçeklik) gözlükleri (AR)

Google Glass gözlük piyasasına sert bir giriş yapmış olabilir ama Apple artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisi ile kendi markasını oluşturmak istiyor.

Artırılmış gerçeklik, gerçek dünyaya bilgisayar destekli bakmanın yeni bir yolu. Apple’ın patent başvurusu yaptığı bu özel AR versiyonu kulaklıkla kullanmayı gerektirecek. Artık gerçek bir dünyayı görürken sesleri de duyabileceksiniz.

 1457462458_09.jpg

Biyometrik kulaklıklar

Apple'ın Beats şirketini 3.000.000.000 $’a satın alması kulaklık işinde büyük bir oyuncu olmak istediğinin ispatı olsa gerek. Apple tasarımcılarının biyometrik kulaklık araştırmaları ile ilgili dosyalarla patent aldıklarını duymak sürpriz olmadı.

Apple'ın biyometrik kulaklığında bulunan hareket sensörlerindeki terleme ve sıcaklık monitörü ile kalp atış hızını takip edebileceksiniz. Dedikodulara göre Apple iPhone, Psikolojik sensörü ile kulaklık taktığınızdaki ruh halinizi de izleyebilir ve bu buna uygun müzikler çalabilir.

 1457462482_10.jpg

 Gerçek bir Apple TV seti

Apple televizyon ve gerçek bir Apple markalı TV seti çok güçlü bir iddia. Wall Street analistleri Apple'ın yıllardır, yenilikçi birçok özellikle birlikte ultra-yüksek çözünürlüklü televizyon pazarına girmek için beklediğini söylüyorlar.

2015 yılında, Apple kendi TV’si için binaya baktığını doğruladı, ama sonuçta hala sektöre girmedi. Ama biz yine de Apple’ın çok geç kalmadan 575.000.000.000 $’lık televizyon pazarına gireceğine inanıyoruz.

1457462546_11.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.