Güncel

Apple, akıllı saati Apple Watch ile Samsung'u bir günde geçti!

Apple, Samsung'un 2014 yılı boyunca sattığı 1.2 Milyon akıllı saat satışını 1 günde geçti!

Apple, akıllı saati Apple Watch ile Samsung'u bir günde geçti!

Samsung ile Apple arasında iş ortaklığının olması onların davalarda veya teknoloji pazarlarındaki kıyasıya rekabete engel değil. Cep telefonu piyasasında yaşanan amansız yarış şimdilerde akıllı saatler tarafında yaşanıyor.

Gelen haberlere göre geçtiğimiz yıldan itibaren akıllı saat satışlarında liderliğini devam ettiren Samsung, bugünden sonra artık 2. sırada yer alacak. Apple’ın yeni akıllı saati piyasaya çıktığında dengelerin tamamen değişeceğini belirten analistlerin tahminleri doğru çıktı. Güney Koreli rakibi Samsung'un 2014 yılı içerisinde sattığı 1.2 milyon adet akıllı saat satışını Apple, daha ilk günden sadece ön sipariş olarak 1 milyon adet Apple Watch satışı yaptı. Haberin yayınlanma tarihini göz önüne aldığımızda bu sayının 1.2 milyonu geçtiğini söyleyebiliriz.

1428952247_img20150413215927.jpg

Slice Intelligence’nin yayınladığı rapora göre 9080 online mağazadan gerçekleşen satışlarda en fazla tercih edilen model 42 mm’lik kasa boyutundaki akıllı saat oldu. (%71) %32’lik bölüm ise 38 mm’lik olan modeli tercih etti. Ayrıca alüminyum kasaya sahip Apple Watch, %40’lık bir oranla en çok tercih edilen model oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.