Güncel

Apple Android'i bitirmek mi istiyor!

Apple'ın Google ile ilgili planları!


Dünyanın en çok konuşulan firmaları arasında yer alan Apple, Samsung ve Google üçlüsü arasında her geçen gün rekabet artmaya devam ediyor. Özellikle açtığı patent davalarıyla rekor kırmayı başaran Apple bildiğiniz üzere son zamanlarda Samsung ile tabir yerinde olursa adeta boğaz boğaza.

Amerika'nın en köklü şirketlerinden olan Apple, Samsung'a açtığı davalarla son zamanlarda dünya gündemini oldukça yoğun bir şekilde meşgul ediyor. Son zamanlarda artan bu sürtüşmeler, dünyanın en büyük mobil işletim sistemi Android'in sahibi Google'a sıçramak üzere. Bildiğiniz üzere Samsung ürettiği akıllı telefonlarda Google'ın mobil işletim sistemi Android'i kullanıyor.Bu ve daha bir çok sebepten ötürü Samsung, Google'ın izlediği politikalarda hep ılımlı davranıyor, her zaman Google'ı destekler nitelikte bir politika izliyor. Ancak Apple cephesinde durum ne yazık ki böyle değil. Apple, dünya üzerinde çok büyük bir kitle olmasa da yine milyonlarca insana seslenen, kökeninde sağlam temellerin olduğu geçmişi sağlam firmalardan birisi.

Apple son günlerde açtığı davaların en büyüklerinden birisi olan Samsung'a karşı açılan patent davasını kazandı ve yaklaşık 1 Milyar dolar gibi byük bir rakam kazanarak tarihe geçti.Samsung ile Apple arasında olan bu gerginliğin geçtiğimiz günlerde Google tekrar etmesi bekleniyor. CEO'ların birbirleriyle olan görüşmeleri günden güne artıyor, ikili arasında yaşanan görüşmelerin tansiyonu iyice artmaya başlamış bulunuyor. Ortaya atılan bu iddiaların temelinde Apple'ın Android'i piyasadan silmek istemesi yer alıyor. İddialara göre Tim Cook ve ekibi Google başta olmak üzere, onun işletim sistemini kullanan Samsung, HTC, Motorola gibi dünyaca ünlü markalara şimdiden cephe aldı bile.

Bir sonraki sayfa: Apple'ın planları!


Apple'ın Android'e olan davası Steve Jobs'un planlarından geliyor. Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden CEO'nun tüm parasını Android'i bitirmek için harcamak istemesi, bunun için elinden geleni ardına koymayacağının ortaya çıkması şirketin bu zamanlardaki politikasının da temelini atmış oldu.

1346490100_google-apple-ceo-in-talks.jpg

Buna destekleyici gelişen olaylara baktığımızda firma, iOS 6 ile birlikte cihazlarında kullandığı haritalar için Siri'nin kendi desteğini sunduğu özel haritalar uygulamasını geliştirdi ve uygulamaya koydu. Google'a olan bağımlılığını en düşük seviyeye getirmek isteyen firma planları için her geçen gün yeni bir adım daha atıyor.

1346490318_adsiz.png
Google'ın CEO'su Larry Page'in ve Apple'ın CEO'su Tim Cook arasındaki görüşmeler tüm gerginliğiyle devam ediyor. Ortaya atılan iddialar doğruluğunu koruduğu takdirde iki firmanın atacağı adımları şimdiden merak ediyoruz. Özellikle Apple'ın bu konuda nasıl bir yol izleyeceği şimdiden tüm dünyanın merak ettiği konular arasında.

Yorumlar
wm9
İOS verdigi destek kullanım kolaylığı uygulama kalitesi ve zenginliği guzel bir cihaz iOS kullanmamış insanların iOS hakkında kulaktan dogma yorumları gülünç geliyor. Xd
Cevapla
Ahmet
nefret ediyorum bu elmadan.
Cevapla
reis
applenin politikasını hiç sevmiyorum telefonuda bi halt etmez ekran hala küçük blutut hala yok var ama orjinal değil en önemlisi internette gezinirken flas player desteği yok eee ne işime yaricak bu cihaz benim. sadece appl isim yapmıştır başka birşey değil. .bende şuan galaxsy note var inanın sınırsız kullanıyorum hiç bir sınırlama yok..apple kullanıcıları resmen kölelik yapıyor o ne derse onun sınırları içerisinde kullanmak zorunda cihazını..mesela cihaz çöktü bilgisayara taktınız yazılım atıcaksınız internet olacak ve karşı tarafa soracak eğer apple izin verirse cihaza yazılım atmana izin vericek diyelim internetin yok ozaman başkasını kapısını çalmak zorundasın yani tam rezillik ben çok tiksindim ve sattım iphonemi galaxsy note kullanıyorum tek kelimeyle süper..
Cevapla
sinan
bu elmanin ( appl ) birde armudu vardi armudun iyisini ayilar elmanin iyisini salaklar yer
Cevapla
Misafir
En buyuk sistem Android apple de neymis
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.