Güncel

Apple, Beats satın alımını bu hafta sonlandırabilir

Son gelişmelere göre Apple işlemleri hızlandırıyor ve satış işlemi birkaç gün içerisinde neticelendirilecek.


Apple'ın popüler ses ekipmanları üreticisi Beats Audio'yu satın alacağına ilişkin son zamanlarda birçok haber kamuoyuna yansıdı. Cupertino merkezli teknoloji şirketi henüz satın alım işlemini resmen açıklamadı ancak New York Post gazetesine göre Apple satın alım işlemini hızlandırıyor ve bu hafta sonuna kadar netice almak istiyor. Apple'ın Beats Electronics'i 3.2 milyar dolar karşılığında satın alacağı iddia ediliyor. Yaşanan son gelişmeler ise ikilinin 3 milyar dolar karşılığında anlaştığı yolunda. Söz konusu anlaşma sağlandığı takdirde Beats Audio, Apple'ın bu güne kadar satın aldığı en pahalı şirket olacak.

1401274268_ibeats-beats-by-jobs-apple-wants-to-buy-beats-audio-for-3.2-billion.jpg

Beats alımıyla birlikte Apple'ın yeni çıkacak iPhone, iPod, iPad, MacBook ve iMac modellerinde Beats Audio desteğine yer vermesi bekleniyor. Bu destek iPhone 6'ya yetişir mi bilinmez ancak yeni jenerasyon iPhone ve iPad modellerin mobil dünyasındaki en iyi ses çıkışına sahip cihazlara arasına adlarını yazdıracağını şimdiden öngörebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.