Güncel

Apple bu sefer şaşırttı: Bedava AirPods dağıtıyor!

Apple, beklenmedik bir hamle yaptı ve Türkiye'deki kullanıcılarına yeni bir kampanya ile AirPods hediye edeceğini açıkladı.


Ürünlerini özellikle Türkiye'de pahalı satması ile bilinen Apple bu sefer şaşırttı. Marka geçtiğimiz yıllarda ABD'de uyguladığı okula dönüş kampanyasını şimdi Türkiye'de de hayata geçiriyor. Kampanya kapsamında Mac veya iPad satın alan öğrencilere ücretsiz olarak 2. nesil AirPods hediye edilecek.

Apple bu sefer şaşırttı: Bedava AirPods dağıtıyor!

Üniversite öğrencilerine yönelik kampanya haliyle stoklarla sınırlı. Kampanyadan yeni ve halen üniversitede okuyan öğrenciler, ebeveynleri, her düzeyden öğretim üyeleri, personel ve evde eğitim veren öğretmenler yararlanabiliyor.

Kampanya kapsamında MacBook Air, MacBook Pro ve iMac gibi bilgisayar, iPad Pro ve iPad Air gibi tablet alan ve yukarıdaki şartları yerine getiren kullanıcılar yararlanacak.

Örneğin 13 inçlik MacBook Air modelini bu kampanya ile almak isterseniz kulaklıkla beraber 8.177 TL'ye sahip olabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak verilen kulaklığın Apple internet sitesinde 1.299 TL olduğunu ancak piyasada 950 TL civarında satın alınabileceğini de belirtelim.

Bu arada hediye edilen üründe kablosuz şarj özelliği bulunmuyor. Eğer ek 350 TL verirseniz kablosuz şarj kutulu AirPods alabiliyorsunuz. Yine ek olarak 800 TL öderseniz AirPods Pro modelini de kampanya kapsamında alabiliyorsunuz. Kampanya ile ilgili detaylara Apple Türkiye internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar verilen AirPods artık eski nesil olsa ve özellik anlamında fazla bir albenisi olmasa da yine de ücretsiz olarak verilmesi kampanyayı mantıklı hale getiriyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.   

Yorumlar
Hüseyin
Appel sizinde değiniz gibi Türkiye de diğer ülkelere göre pahalıya satıyor. Örneğin IPad Pro ABD de Türkiye yeden 1.000-1.500TL daha ucuz. Başka ülkelerde daha da ucuza bulabiliyorsunuz.Bu durumda imkanı olan yurt dışından alıyor yada getirtiyor. Apple bu konuya dikkat etmeli çünkü Türkiye pazarında farkında olmadan az da olsa müşteri kaybı bu yüzden var
Cevapla
Biraz doğru
Bu dediğin sadece dolar geçerli olan ülkelerde böyle onun dışında sim kartı olmayan cihaz fiyatları ülkemizde başa baş
Gercek
Firmanın pahalıya sattığı yok, saf olmayın. Vergileri de hesap edin.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.