Güncel

Apple Campus 2'de Steve Jobs imzası!

Apple Campus 2'nin ismi ve açılış tarihi belli oldu. Apple, Steve Jobs'ı unutmadı!

Apple Campus 2'de Steve Jobs imzası!

Apple bugün, Apple Campus 2’nin nisanda açılacağını ve adının Apple Park olacağını duyurdu. Mevcut Apple merkezinden 12.000’den fazla çalışanın Apple Park’a taşınması altı aydan fazla sürecek.

24 Şubat Cuma günü 62 yaşına girecek olan Apple’ın efsanevi CEO’su Steve Jobs onuruna, Apple, Apple Park’daki tiyatronun adını Steve Jobs Theatre yapacağını duyurdu.

Tiyatro, Apple Park’taki büyük, uzay mekiğine benzer olan ana binaya bakan kampüsün en yüksek noktalarından birinde yer alacak.

Apple CEO’su Tim Cook; "Steve’in "Apple için vizyonu içinde bulunduğumuz zamanının ötesine uzanıyordu ve Apple Park’ın nesiller boyunca yeniliğin evi olduğu fikrine sahipti. Çalışma ve park alanları ekibimize ilham vermek ve çevreye fayda sağlamak için tasarlandı ve dünyadaki türünün tek örneği olan en enerji verimli binasına ulaştık ve kampüs tamamen yenilenebilir enerji ile çalışacak." dedi.

1487789582_apple-park-photo-2-theater.jpg

Apple, 175 dönüm arazi ve yüzde yüz yenilenebilir enerji ile güçlendirilecek olan Apple Park’ı kurmak için Foster + Partners’la işbirliği yaptı. Uzay mekiği olarak anılan ana binaya 17 megawatt’lık çatı güneş enerjisi yerleştirildi. Yani Apple Park nisanda açıldığında dünyanın en büyük güneş enerjisi tesislerinden birine sahip olacak.

Apple Park’la ilgili resmi açıklamayı buradan okuyabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.