Güncel

Apple Car yalan oldu! Fiyatı dudak uçuklatacak!

Apple'ın direksiyonu veya pedalı olmayan şık bir araç tasarlamayı hedeflediği bilinirken teknoloji devi firmanın beklenenin aksine geleneksel bir tasarıma sahip araç ile piyasaya çıkacağı bildirildi. Lansmanını 2026 yılına ertelerken aracın fiyatı için iddialarda bulunuldu. İşte tüm detaylar.

Apple Car yalan oldu! Fiyatı dudak uçuklatacak!

2014'te Project Titan'ı ilk kez piyasaya sürdükten sonra, Apple'ın elektrikli otomobili tasarım projesi için çok sayıda gecikme ve değişiklik yapıldı. Başlangıçta Apple, direksiyonu veya pedalı olmayan, yolcuların limuzin tarzı bir araçta karşılıklı oturmasına izin veren bir otomobil yaratmayı amaçlıyordu. Ancak alınan bilgilere göre şirketin projesinin kapsamı daraltıldı ve sürücü koltuğu, direksiyon simidi ve pedallarla daha geleneksel bir tasarıma sahip olacak bir araç ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara bakılarak Apple, alanında lider olan Tesla ile rekabet etmeye hala daha hazır görünmüyor.

Alınan bilgilere göre sürücüsüz elektrikli araç vizyonunu küçülten Apple'ın "Apple Car" olarak anılan elektrikli aracının lansmanı da 2026 yılına kadar ertelendi.  Araç, beklenildiği gibi tam otonom sürüş veya kendi kendine sürüş özelliğine sahip olmayacak ancak otoyollarda kendi kendine gidebilecek. Kullanıcılara yolda araba sürerken oyun oynamaları veya video izlemeleri için yeterli imkanı sağlayacak, ancak bir şehirdeyken veya kötü hava koşulları etkin olduğunda sürücünün kontrolü devralmasını isteyecek.

Teknoloji devi, aracın teknolojik imkanlarını kısıtlandırdığı için, Apple Car, başlangıçta beklenen 120.000 doların üstündeki fiyatının yerine şimdi 100.000 doların altında maliyetle çıkacak. Aracın tasarımı şirket tarafından halen çalışılıyor, ancak önümüzdeki yıl sonuna kadar tamamlanacak. Otomobilin özellik listesinin 2024 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Araç testleri ise Apple Car'ın 2026'da beklenen lansmanından önce 2025'te başlayacak.

Yorumlar
yakup
bu direksiyon pedal olmayan araba güzelde uzaktan biri arabayı hackleyip ele geçirdiğinde sonuçları çok kötü olacaktır onun için ben arabaya pek sıcak bakmıyom zaten fiyatıda pahalı bu fiyatlarla istediği hedefe ulaşamaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.