Güncel

Apple CEO Cook: "Asla 7 inç tablet üretmeyeceğiz"

Tim Cook aylar öncesinde "7 inç tabletler kullanışlı değil" ifadelerini kullanmıştı.

Apple CEO Cook: "Asla 7 inç tablet üretmeyeceğiz"

Bildiğiniz gibi Apple 23 Ekim'de yaptığı etkinlikte 7.9 inç ekran boyutlarına sahip tableti iPad mini'yi tanıtmıştı. Tim Cook tablet ve PC tanıtımlarının ardından bu yıla bomba gibi girdiklerini belirtti. Apple'ın CEO'su aylar öncesinde 7 inç tabletler konusunda bir değerlendirme yapmıştı.  Etkinlikte tanıtılan 7.9 inç iPad'in ardından Tim Cook'un bu konuşmaları gündeme geldi.

Tim Cook 7 inç tabletler konusunda yaptığı yorumda, 7 inç tabletleri kullanışlı bulmadığını ve Apple'ın asla 7 inç bir tablet üretmeyeceğini belirtmişti. 9.7 inç iPad'lerin tablet boyutları bakımından çok rahat bir büyüklük olmadığını biliyoruz.

1351207314_60.jpg

Ancak Tim Cook iddialı konuşmalarının ardından iPad mini tanıtımını yapması da ilginç bakış açılarından biri oldu. iPad mini'nin 7 inç ekranlı Nexus 7 ile karşılaştırılmasındaki nedenin de 7 inç değil 7.9 inç olduğunu vurgulamak olduğunu düşünüyoruz. Ancak iPad mini'nin Nexus 7 ya da Kindle Fire cihazlar ile çok farklı olduğunu da söylemek zor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.