Güncel

Apple da Samsung da suçlu!

Amerika San Jose'de devam eden patent ihlali davasında nihai karar açıklandı!

Apple da Samsung da suçlu!

Apple ve Samsung arasında Kaliforniya'nın San Jose kentinde devam etmekte olan "2. patent ihlali davasında" jüri kararını açıkladı. Karar açıkçası iki firmayı da suçlar nitelikte fakat Samsung'a kesilen ceza ile Apple'a kesilen ceza arasında büyük bir fark var!

Öncelikle Apple'ın da Samsung'un da iddia ettiği birçok patent ihlali yok sayıldı. Buna göre Sasmung'un Apple'a ait olan veri senkronizasyonu ve tuş kilidini açmak için kaydır patentini ihlal ettiğine kara verildi.

Apple ise Samsung'a ait olan sayısal fotoğraf ve konuşmanın kaydedilmesi ve yeniden üretilmesi patentini ihlal ettiğine karar verildi. Bu ihlaller sonucunda Apple bir açıklama yaparak açıkça Samsung'u hırsızlık ile suçladı ve iki firma arasında pamuk ipliğiyle bağlı olan köprüleri tamamen kopardığını söyleyebiliriz. 

Samsung ise karar ile ilgili bir açıklamada bulunmadı ama yapacağı açıklamada Amerikan mahkemelerinin Amerikan şirketini koruması ile ilgili bir savunmayı öne çıkartacağını öngörmekteyiz. Her iki firma arasındaki soğuk savaşın bu emsal kararlar ile sonlanacağını ve uzun süre patent ihlalleri ile uğraşmayacağımızı düşünmekteyiz. Bu konuda sizin düşünceniz nedir?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.