Güncel

Apple: Daha önce Samsung'a uyarıda bulunmuştuk!

İki dev firma arasındaki patent davalar kaldığı yerden devam ediyor!


Dünyanın en iyi mobil cihazlarını üreten Apple ve Samsung firmalarının arasındaki çekişme son hızla devam ediyor. Son zamanlarda tüm dünya gözü ve kulağının onlarda olduğu patent davaları iyiden iyiye çoğalarak devam ediyor. Samsung ile Apple arasında çığ gibi büyüyen patent davalarında sonuca gitmek gittikçe zorlaşıyor.

Son davalardan birinde Apple oldukça ilginç bir ithamda bulundu. Apple'ın eski  CEO'su Steve Jobs, ölmeden önce Android işletim sistemi için bazı hakaretlerde bulunmuş, onu yok etmek için elinden geleni yapacağını sölemişti, bunu ölümünden sonraki hatıratlarından biliyoruz.

1332937356_jobspoint110825140829.jpg

Son zamanlarda devam eden patent davalarından birisinde, Apple'ın yöneticisi ve şirketin patent avukatı Richard Lutton, ağır bir ithamda bulunarak kozlarını oynadı. Konuşmasında, daha mahkeme başlamadan bazı patent kurallarını ihlal ettiği konusunda uyardığını bu konu hakkında üzerine düşen görevi yaptıklarını dile getirdi. Ardından, Samsung'un Haziran'daki sunum ve toplantılara rağmen haklarını bilerek çiğnediğini iddia etti.

Patent davası kapsamında İhlal edilen .002 ve .381 patentleri, "etkin pencerenin üzerinde açılan statik bir araç çubuğunu" ve "dokunmatik ekranda kayan, boyutlandırılan ve dönen" bir mekanizmayı tarif ediyor. Samsung bu kapsamda daha sonradan cihazları üzerinde değişikliğe gitse de Apple bu kaydırma üzerinden de hak talep ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.