Güncel

Apple dünyanın en değerli firması!

Dünyanın en değerli firması ünvanına sahip Apple değerini 504 milyar'a yükseltti.

Apple dünyanın en değerli firması!

2012 ile birlikte açıklanan istatistikler firmaların rakamlarını, büyüklüklerini gün ortasına çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan rakamlar itibariyle Apple Dünya'nın en değerli firma ünvanına sahip olduğu kanıtlayacak bütçesini açıkladı.

Bir sene önceki hisse senetlerine bakıldığında bu seneki hisse senetlerinin %2 değer kazandığını duyurarak, toplam değerin 504 milyar dolara ulaştığını vurgulayarak her geçen gün artan değerinin rakamlarını bizimle paylaştı.


Apple Dünya'nın en değerli firma ödülünü geçen sene kaybettiğimiz şüphesiz Steve Jobs'a borçludur. Ölümsüz CEO'su olarak tanımlanan Jobs'un Apple'a kattığı değerleri unutmamak gerekir. Apple'ı takip eden, Dünya'nın 2. büyük şirketlerinden birisi olan ExxonMobile ise Apple'dan 90 milyar dolar daha az bir bütçeye sahip olarak, 2. en değerli şirket ünvanını elinde bulunduruyor. ExxonMobile bu yıl %32'lik bir artış yaşadığını belirtti. Bu artış ile birlikte hisse senetlerinin toplam değerinin 175 milyar dolar olduğunu belirtti.


Apple'ın bu rakamları sadece şimdilik, 7 Mart gününde çıkarmayı planladığı iPad 3 ile hisse senetlerinin tekrardan yükselme yaşayacağı şüphesiz bir gerçek gibi görünüyor. Belirtmek gerekir ise Apple'ın Microsoft, Cisco ve General Electric'ten sonra 500 milyar dolar barajını aşan ilk 4. olma özelliğini taşıyor. Bu rakama ulaşan firmalar arasında olmak Apple için büyük başarının bir göstergesi.
2011'in en değerli markalar listesi ;
1330686020_heise.png
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.