Güncel

Apple Glass fiyatı sızdırıldı! Yuh Apple başka sözümüz yok

Apple'ın önümüzdeki yıl tanıtması beklenilen akıllı gözlüğünün fiyatı sızdırıldı. İşte Apple Glass ile ilgili son söylentiler.

Apple Glass fiyatı sızdırıldı! Yuh Apple başka sözümüz yok

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Apple uzun süredir AR teknolojileri üzerinde çalışıyor. Hatta geçtiğimiz yıllarda Tim Cook'un bu konu üzerine ciddi açıklamaları olmuştu.

Apple CEO'su konu ile ilgili olarak AR teknolojilerini gelecekte insan hayatının ayrılmaz parçası olacağını da söylemişti. Peki gelelim asıl konumuza. Apple Glass ne zaman çıkacak?

Hali hazırda Apple konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Zaten tanıtılana kadar da yapmayacaktır. Yani Apple'ın lugatında şu zamanda bu ürünü tanıtacağız diye bir açıklama yapma yok.

Fakat sızdırılan raporlar sayesinde Apple'ın önümüzdeki süreçte ilk akıllı gözlüğünü tanıtacağını biliyoruz. Peki bu gözlüğün fiyatı ne kadar olacak?

Apple Glass fiyatı sızdırıldı! Yuh Apple başka sözümüz yok

Sızdırılan son raporlara göre Apple ilk akıllı gözlüğünü önümüzdeki yıl satışa sunmayı planlıyor. Buraya kadar bir sorun yok. Asıl sorun, Apple'ın bu gözlük için belirlemeyi düşündüğü etiket fiyatı.

Cupertino merkezli şirketin ilk akıllı gözlüğü için 2000 dolar gibi bir etiket belirlemeyi düşündüğü iddia ediliyor. Bu da gözlüğün Türkiye fiyatının 25.000 TL'den aşağı olmayacağı anlamına geliyor. Özellikle de 2022'ye kadar döviz kurları daha da artarsa bu etiket 30.000 TL'yi bile geçebilir.

Ayrıca raporda bu fiyatın çerçeve fiyatı olduğu, gözlük camları fiyatının ise ayrıca belirleneceği iddia ediliyor. Yani camıyla falan aldığınızda 2500 dolara yakın bir meblağ karşınıza çıkabilir. Neresinden bakarsanız bakın... iyi para!

Yorumlar
aytac
Adamlar bu fiyatları fakir türklere göre belirlemiyor kendi ülkelerine ve dünya geneline göre belirliyor 2000 dolar 1640 eruo yanı hem ab hem abd vatandaşı için makul fiyat... Sen 2000 tl ye teknolojik bir ürün bulabiliyormusun şuan? ona göre hesap et adamlar buluyor
Cevapla
bu torpağın çocuğu
bu ülkede MacBook almayı boşver giriş seviyesi laptop almak bile lüks. Ben pandemi başından beri para biriktirip bir laptop alma hayalim vardı.... hala var... öğrenciye hayat zor
Cevapla
Salla olum ismimi napacan la boşver
Valla öyle 1.5k lık pc olmus 5,6 biz 4e zar zor aldık bi derslere giriyo ne oyun oynaniyo ne bişi yapılıyor tr gençleri şanssız hayatını yaşayamıyor abd de 1000 dolara yani asgari ucretin yarısına müthiş oyun laptopu aliyon biz 3 aylik maasla giri seviyesi aq
Milliyetçi vatandaş
Az bunlar az bir Apple sevdası almış gidiyor, şimdi ise yuh yani olmuyor ama
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.