Apple’nin İlk Bilgisayarının Değeri Ne Kadardı?
Şirketin ilk bilgisayarı, Apple I ürünün fiyatı 666 dolardı. Bu fiyat üzerinden üretilen modellerin üçte biri satılmış oldu. Görünüşe göre Wozniak, bu üç rakamın insanlarda nasıl bir çağrışım yaptığını ve bu fiyatın yuvarlanmasının satışları artıracağını düşünmemiş olmalı.

Apple Ürünleri Dinleniyor mu?
Bir komplo teorisi olarak yıllarca bizi farklı şekillerde dinlediklerini öne sürmüş olsak da Apple bu teoriyi gerçekleştirmiştir. Apple ürünlerde bulunan kişisel asistan Siri’ye söylediğiniz her şey, Apple’ye gönderildikten sonra analiz edilip depolanıyor. Bu yüzden Siri ile konuşurken nazik olmaya dikkat etmenizi öneririz.

Apple’nin İlk Logosu Nasıl Oluştu?
Apple şirketinin ilk logosu, Isaac Newton’un elma ağacında oturduğu o meşhur sahneden esinlenilerek başlatıldı. Bu logo, başlangıçtaki kurucularından biri olan ve sonrasında 1500 dolar için hissesinin %10’undan vazgeçen Ronald Wayne tarafından tasarlanmıştı. Şeklin etrafı; “Bir zihin sonsuza kadar düşünce denizinde seyahat yapar,” ifadesi ile çevriliydi. Ancak, Steve ve arkadaşları bu logoyu akıllıca davranıp reddettiler.

Apple Logosunda Neden Bir Kenarı Isırılmış Elma Kullanıldı?
Kullandıkları ısırılan elma versiyonunun halen daha sırrı tam olarak çözülememiştir. Bu logonun ilk olarak gökkuşağı renklerine sahip bir elma olarak tasarlandığı düşüncesi etrafında oldukça yoğun teoriler var. Bazıları; deha bir eşcinsel olan ve bu yüzden de savaştan sonra zehirli bir elma yiyerek kendini öldüren, İkinci Dünya Savaşı Şifre Kırıcısı Alan Turing’e saygılarını bu şekilde gösterdiklerini iddia ediyorlardı. Diğerleri ise Newton’un yerçekimi keşfine karşı bir saygı gösterme biçimi olduğunu söylüyorlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.