Güncel

Apple, İsrailli kamera teknolojileri firması LinX’i satın aldı!

Apple'ın gelecek iPhone modelleri için SLR kalitesinde görüntü yakalamayı sağlayan İsrailli kamera teknolojileri şirketi LinX'i satın aldığı bildirildi.

Apple, İsrailli kamera teknolojileri firması LinX’i satın aldı!

​Apple'ın cihazlarına olan düşkünlüğünü bilmeyen yoktur. Firma bu cihazlarını güçlendirmek adına girişimler yapmaya devam ediyor. Özellikle akıllı telefonu iPhone'larda önem verdiği kamera donanımı için İsrailli kamera teknolojileri alanında çalışmalar yapan LinX firmasını satın aldı.

1429123738_img20150415214206.jpg

Apple’ın 20 milyon dolar ödeyerek yapılan satınalma ile birlikte mobil görüntüleme anlamında büyük değişiklikler yapabilir. Zira İsrailli firma, çoklu lens kullanarak SLR’a yakın kalitede görüntülerin çıkmasını sağlayan kamera sensörlerini üretmesiyle biliniyordu. Ayrıca şirketin ürettiği sensörlerin 3 boyutlu görüntülemeyi başarılı bir şekilde yansıttığı belirtiliyor.

Apple’ın Eylül ayında tanıtılacak yeni nesil iPhone’larda bu teknolojiyi kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor. Ancak kullanılması durumunda rakiplerine kamera konusunda büyük bir fark atabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.