Güncel

Apple kan kaybediyor!

Son aylarda Apple'ın değeri düşmeye başladı.

Apple kan kaybediyor!

Apple firmasının borsadaki değeriyle sık sık rekor kırmasını görmeye alıştık. Fakat Apple, artık eski değerini yitirmeye başladı. Firmanın borsadaki son zamanlardaki performansına baktığımızda yüzde 25'lik oranda değer kaybettiği görülüyor. Apple özellikle son iki ayda borsa değerinin dörtte birini kaybetti. Şirketin toplam değer kaybı ise 170 milyar dolar.

Apple'ın piyasa değeri uzun zamandan beri ilk kez 500 milyar doların altına geriledi. Apple, iPhone 5′i piyasa sürdükten sonra rekor kırmış ve hisse değeri 700 doların üzerine fırlamıştı. Fakat bu rekor çok fazla sürmedi. Eylül ayından sonra Apple'ın değeri gerilemeye başladı. Şirketin şimdiki değeri sekiz ay öncesiyle aynı görünüyor.

1353149400_apple-misketler.jpg

Apple'ın geçtiğimiz ay tanıttığı Mini iPad ve yeni ürünlerin hisselerde fazla etki etmediği görülüyor.

Yorumlar
Apple'ın,Steve Jobs'ın ölümünden sonra zaten batmaya başlayacağı belliydi.Steve gerçekten başarılması zor fikirleri gerçeğe dönüştürmüştü ama şimdi Apple,hiç eski haline benzemeyen ürünler sunuyor.Eski Apple kullanıcılarının sayısı çok fazla.Alışık olmadığımız ürünleri piyasaya sürüyorlar ve bu kullanıcıların da onları beğenmemesi çok doğal.Eğer Apple böyle devam ederse gerçekten batmak üzere olan bir şirket olabilir.
Cevapla
CAN POLAT
BUNUN EN BÜYÜK SEBEBİ IPHONE 5 TEKİ İSTEDİĞİ BAŞARIYI YAKALIYAMAMASI VE FOXCONN KRİZİNİN PATLAK VEMESİDİR....Foxconn: "iPhone 5'i üretmek çok zor" Dev şirket, bu kez de patronunun ağzdından, iPhone 5 hakkındaki bu gerçekleri ortaya döktü...iPhone 5'in üretimi için "yapa yapa öğreniyoruz" diyen Foxconn, Apple'ın popüler cebini üretmekte çok zorlandıklarını bu kez patronunun ağzından onayladı. Çalışma şartlarıyla zaman zaman tartışmalara konu olan Çinli teknoloji şirketi Foxconn'un yönetim kurulu başkanı Terry Gou, Apple'ın talep ettiğinden çok daha az iPhone 5 ürettiklerini söyledi. Gou, Wall Street Journal'ın haberine göre iPhone 5'in yapımının oldukça ince bir iş olduğunu, siparişlerle başa çıkmakta zorlandıklarını söyledi ...SEN DAHA FABRİKADAN ÇIKAMADIN ELMA 5...İNSANLAR S 3 LERİNİ ONE X LERİNİ ESKİTTİLER...SAMSUNG TOPU AT...HTC İP ATLAR..SONY DERS ÇALIŞ..APPLE YAT UYU UYU:)
Cevapla
alı
Beter olsun hak ediyor
Cevapla
dahi olmaya gerek yok
İphone 4 ilk çıktığında aldım zamanında en iyidiydi bence , 4s de kasa değişmedi diye 5 i bekledim, uzaktan kumanda gibi bir telefon çıkarıp milletin aklıyla dalga geçtiler. Tablet leri sadece internette gezinmek için iyi birde oyun oynarsin ama is için değil. Nokia'dan beter olsunlar... Hiç bir yenik getirmeden isimle satıyorlar ama nereye kadar...
Cevapla
coco
arkadas eger sen piyasa icin urun uretmez ve ayni yada daha iyi kaliteli urunlerden cok daha pahaliya mal satmaya kalkarsan olacagi buydu zaten. Apple'in cokta umurundamiydi sanki sattigi urunler. onemli olan bir mali satmak degil satis sonrasi iyi hizmet vermek. bu konudada suan piyasada Google ve Samsungun eline kimse su dokemez.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.