Güncel

Apple: Android'in Face ID girişimleri pis kokuyor!

Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller, Android'in Face ID girişimlerinin pis koktuğunu dile getirdi.


Apple, iPhone X ile dünyada bir ilke imza atmış ve biyometrik yüz tanıma sistemi Face ID'yi kullanmıştı. Karanlıkta bile yüzünüzü saniyeler içerisinde okuyan Face ID, Touch ID'ye göre daha güvenli olması ile dikkat çekiyordu.

Otoriteler tarafından Android telefonların 2.5 yıl ilerisinde bir teknoloji olarak yorumlanan Face ID hakkında, bugün Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller'dan açıklamalar geldi.

Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller, iPhone X'daki Face ID'nin benzersiz olduğunu dile getirdi. Kullanıcılarının güvenliğini ön planda tuttuklarını söyleyen Phil Schiller, Android cephesini kızdıracak söylemleri ile dikkat çekti.

Phil Schiller,  Android'deki yüz tanıma sistemlerinin, Face ID’nin çalışma prensipleri ile uzaktan yakından bir alakası olmadığını ve bu tip tüm çalışmaların pis koktuğunu söyledi. Phil Schiller, sözlerini Android'in uzun yıllar Face ID'ye rakip olamayacağını söyleyerek noktaladı.

Yorumlar
Sadık güldal
Çevremde bir çok tanıdığım yavaş çalıştığı için şifre ile giriyor. Ayrıca iade edip 8 plus alanda çok face ıdnin kullanışsızlığı yüzünden adamın çocuğu açıp telefonu kurcalamış 300 liralık oyun almış saçma salak işler
Cevapla
Tamer
Açıklamanın seviyesizliği... Bide piyasayı takip etmeyen biri heralde Huawei çok daha düzgün çalışanını yaptı çoktan 1 ay oldu öyle suratı benzeyen çocuk akrabağ görünce açılmıyor
Cevapla
Emre
Biyometrik yüz tanıma sistemi ilk mi hemde dünyada :) 2.5 yıl geride mi hahah fara verseler böyle saçmalayamam ağır tedavi görmesi gereken bir fanboy olmam lazım.
Cevapla
Xenon
Cahillik koktu buralar. Huawei V10 300.000 noka ile yüz tarama yaparken Apple 30.000 nokta ile yapıyor. Bu yüzden çocuklar annelerinin telefonunu açarken iPhoneda Huaweide açamıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.