Güncel

Apple klavyesine Dokunmatik OLED ekran

Apple kablosuz klavyelerinde OLED ekrana yer verecek.

Apple klavyesine Dokunmatik OLED ekran

Apple, yeni MacBook modellerinde dokunmatik teknolojisini kullanacak. Üstelik yeni çalışmaların konsepti ile ilgili bilgiler de paylaşılmış durumda. Bugüne kadar özellikle klavyesinde farklı işlevlerin ve bölümlerin yer alacağı ile ilgili haberlerle gündeme gelen Apple için son gelen bilgiler çok daha iddialı ve gelişmiş.

Son gelen bilgilerde MacBooklarda kullanılacak dokunmatik ekranın klavyeyi de içereceği ve dokunmatik bir klavye ile cihazın kullanılacağı açıklanırken bu bakımdan oldukça farklı bir kullanım sağlanacak.

1466513729_1-1.jpg

Klavyede ekranın yer verilecek olması uzun zamandan beri bilinirken, klavyenin aynı zamanda dokunmatik olması da bu konuda farklı olacak. Klavyede yer alan ekran üzerinden MacBook dock işlevlerinin de kontrol edileceği öğrenilirken, Apple MacBook kontrolünü gelişmiş klavyesi ve küçük ekranı ile birlikte çok daha kolay bir hale getiriyor. Klavye ile ilgili şu ana kadar Apple tarafından hiçbir açıklama yapılmazken, markaya yakın kaynaklardan sızdırılan bilgiler dahilinde detaylara eirşim sağlanmış durumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.