Güncel

Apple mağazalarında şok soygun!

Apple çalışanı gibi davranıp iphone'ları yürüttüler. 70 bin dolarlık iPhone çaldılar!


Hırsızlar sınır tanımıyor ve New York’daki hırsızlar yeni bir yöntem bulmuş gibi görünüyor. Hedefler ise Apple Store’daki iPhone’lar oldu.

Suçlular Apple Store çalışanı gibi görünmek için onların mavi gömleğinden giyerek toplamda 96 iPhone çaldılar. Bu yılın başlarında üç kişi bir Upper West Side Apple mağazasından toplam 67 iPhone çaldı. Geçen hafta, ise SoHo deposundan 19 daha iPhone çalmayı başardılar.

iPhone çalışanları gibi görünmek için onların giydiği mavi kıyafetten giyen hırsızlar, yepyeni kilitsiz iPhone'ların saklandığı çekmeceleri hedef seçtiler. Hırsızlar bu yöntemle Apple mağazalarından yaklaşık 70 bin dolar değerinde iPhone çaldı.

1465559877_larger.jpg

Polislerin güvenlik kameralarından yaptığı tespitler üzerine yaptığı açıklamaya göre Apple çalışanı gibi görünen hırsız, onarım odasına yürüyerek bir çekmeceyi açıyor ve 16.130 $ değerinde 19 iPhone modelini hırsız arkadaşına veriyor. Diğer hırsız iPhone’ları gömleğinin içine saklayarak dışarı çıkıyor.

NYPD hala bu olayı araştırıyor ve komedyen Tyler Fischer, Apple çalışanı gibi giyinerek nasıl rahatça Apple Store’da çalıştığını gösteren bir video yayınlandı.

Aşağıda bu videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.