Güncel

Apple Mevlana Haftası’nı unutmadı!

Apple, 17 Aralık 1273’de vefat eden Mevlana Celaleddin Rumi’yi tanıtmak için düzenlenen Mevlâna Haftası’na özel bir içerik paylaştı. İşte detaylar!


Vefatının 745. yılında Mevlana Celaleddin Rumi’yi tanımak, tanıtmak ve anlamak üzere her sene düzenlenen Mevlana Haftası’nda bu yıl da Konya'da çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Hz. Mevlâna'nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arus) törenleri dünyanın farklı ülkelerinden ziyaretçilerin akın ettiği Konya’da devam ederken Instagram’da 10.8 milyon takipçisiyle en çok izlenen hesaplardan birine sahip olan Apple dikkat çekici bir paylaşıma imza attı.

Apple Mevlana Haftası’nı unutmadı!

30 Eylül 1207’de doğan ve 17 Aralık 1273’de ölen Mevlânâ Celaleddin-i Belhi Rumi adına düzenlenen Mevlana Haftası’nda Apple, hayatını sevgi, barış ve hoşgörü felsefesine adamış Mevlana’nın ‘’Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol’’ şiirinin her bir mısrasına ithaf edilen bir videoyu resmi Instagram hesabında yayınlandı.

Kısa sürede 500 bine yakın görüntülenme sayısına ulaşıp, 10 bine yakın yorum alan paylaşımda, şiirdeki şu bölüme de yer verildi:

“Şefkat ve merhamette güneş gibi ol,

Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol,

Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol,

Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol,

Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol,

Hoşgörülükte deniz gibi ol,

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.” 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.