Güncel

Apple, Microsft ve Adobe neyin hesabını verecekler?

Microsoft, Adobe ve Apple Avustralya'da fiyatlandırma politikaları hakkında sorgulanacak.

Apple, Microsft ve Adobe neyin hesabını verecekler?

Dünyanın en ünlü teknoloji devlerinden Apple, Microsoft ve Adobe'u, Avustralya parlamentosu, fiyatlandırma politikaları hakkında bilgi vermek üzere yanına çağırdı. Bunun sebebi ise Avustralya'da tüketici kurumlarının, sık sık diğer ülkelere göre Avustralyalılardan daha fazla ücret alınmasından şikayet etmesiydi.

Geçen yıl Temmuz ayında Avustralya'da satılan ürünlerin, dünyanın diğer yerlerine göre daha pahalı olup olmadığını araştırmak üzere Avustralya Temsilciler Meclisi, bir soruşturma başlatmıştı. Şirketler, bu zamana kadar sadece yazılı açıklamada bulundu ve bizzat araştırmayı yapan komite karşısına çıkmayı reddetti. Yeni gelen haberlere göre, dev teknoloji şirketleri Apple, Microsoft ve Adobe, 22 Mart'ta komitenin önüne çıkacak.

1360668982_apple-microsoft-ve-adobe-hesap-verecekhaber3286291.jpg

Bazı tahminlere göre Avustralya'da satılan ürünlerin fiyatlarının, Amerika'dakilerden yüzde 60 daha yüksek olduğunu söyleyen Ed Husic isimli bir parlamento üyesi, şunları dile getirdi, "İşletmeler ve toplum genelinde, bilişimin yaygın kullanımı göz önüne alındığında, donanım ve yazılım için ödenen ücretlerin çok büyük ticari ve ekonomik etkisi bulunuyor. Bilişimde fiyatları aşağı çekmek ve fiyat ayrımcılığını azaltmak önemli bir mikro-ekonomik öncelik olmalı. Bu yüzden bu şirketlerin fiyatlandırma yaklaşımlarını duymak için sabırsızlıkla bekliyorum."

Yorumlar
kuberd
bizdede boyle olmali elli dolarlik win7 homepremium ucyuzlira ulkemizde
Cevapla
ali
nerde 50 lira ben almqnyadayim burda 159.90 avro
Cevapla
kuberd
kardesim ben amerika fiyatini yazdim avrupadan Turkiyeye geldigi icin burda pahali zaten
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.