Güncel

Apple, Netflix'i satın alabilir!

Apple'ın bu yıl içerisinde Netflix'i satın alacağı söyleniyor. Peki, Apple, Netflix ile ne yapacak?


Dijital film kültürünün mihenk taşı olan Apple, iTunes Store ile büyük başarılara imza atmıştı. 4K ve HDR filmlere de son dönemde platformunda yer vermeye başlayan Apple'ın, ücretli film servisi üzerinde uzun bir süredir çalıştığı söyleniyordu. Bugün ise Apple'ın bu süreçte Netflix'i satın alacağı söylentileri ortaya çıktı.

Citi analistleri, Apple'ın 2018 yılı içerisinde Netflix'i satın alma ihtmalinin %40 olduğunu açıkladı. Şu an da 80 milyar doları aşan değere sahip olan Netflix, %30 prim eklenerek 105 milyar dolar gibi bir tutara Apple'ın bünyesine geçebilir.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Shazam'ı satın aldığını açıklayan Apple, Netflix'i de bünyesine katarsa, dijital platformda rakipsiz konuma gelecek. Elinde Spotify'ı bile sollayabilecek bir müzik servis potansiyeline sahip olan Apple'ın, sıfırdan film servisi kurmak yerine Netflix'i satın alması daha mantıklı olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.