Güncel

Apple, OS X Mavericks Golden Master'ı duyurdu!

Apple, uygulama geliştiricileri için OS X Mavericks Golden Master duyurdu.


iOS 7'nin duyurulup, kullanıcılara açılmasından sonra, test sürümü yayınlayan Apple, uygulama geliştiricileri için yeni ve güncel sürümü olan OS X'in Golden Master'ın son sürümünü duyurdu. Yeni gelecek olan işletim sisteminde OS X Mavericks'in kullanılacağı belirtilmek ile birlikte sürümün net tarihinin belli değil. Bu hizmeti yakın zamanda tüm kullanıcıların kullanmasına olanak vereceği gelen bilgiler arasında. 

1380890675_mac-os-x-mavericks-logo.png

Bu ayın içerisinde son kullanıcının kullanabileceği seviyeye gelmesi beklenen sürüm için, yeni özellikler de göze çarpıyor. Versiyon numarası OS X 10.9 Mavericks olan güncelleme için, iBooks, finder, haritalar, bastırılmış hafıza ve güç kullanımı konusunda App Nap uygulamasındaki değişiklikler bulunuyor. 

Ayrıca, OS X Mavericks'in yanı sıra gündemde bulunan X Code 5.0.1 sürümü de gündeme getiren Apple, Mavericks ile birlikte Xcode'un da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.