Güncel

Apple otonom araç için kolları sıvadı!

Apple, otonom araç alanında çalışmalar yürüten startup Drive.ai’yi satın alarak otonom araç çalışmalarına hız verdi.

Apple otonom araç için kolları sıvadı!

Apple, otonom araç alanında çalışmalar yürüten startup Drive.ai’yi satın alarak, otonom araç çalışmalarına ilgisinin sürdüğünü gösterdi. Şirket bu proje için yeni yazılım mühendisleriyle çalışacak.

Apple otonom araç için kolları sıvadı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple otonom araç startup'ı Drive.ai'yi satın aldı.

CNBC'nin, San Francisco Chronicle'a dayandırdığı haberine göre. Drive.ai bu proje için 90 kişiyi işe almaya hazırlanıyor. Araçların ilk başta Arlington ve Texas’ta kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Axious'ta daha önce yayınlanan haberde, Apple'ın onlarca Drive.ai mühendisini işe aldığı, startup'ın otomobilleri ve bazı aktiflerini satın aldığı belirtilmişti. Habere göre Apple, Ocak ayında da, "Titan Projesi" olarak bilinen bir otomobil projesinde çalışan 200 kişiyi işten çıkarmıştı.

CNBC, bu satın almanın bedeli konusunda bilgi vermedi. Pitchbook Data'nın verilerine göre Drive.ai'nın değeri 200 milyon dolar düzeyinde. Apple'ın otonom araç işine girme hayalleri konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Markaların artık uzman oldukları alan dışına çıkarak farklı işlere imza atma düşüncelerini doğru buluyor musunuz? Yorumlar kısmından bizlere düşüncelerinizi aktarmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.