Güncel

Apple öyle bir patent aldı ki!

Apple dairesel ekranı olan bir ürün için patent aldı!

Apple öyle bir patent aldı ki!

Firmalar arasında pazarlama noktasında olan rekabet, patent tarafında tam anlamıyla bir savaşa dönüşüyor. Google sadece patenetleri için geçtiğimiz dönemde Motorola'yı satın almış daha sonra içini boşalttıktan sonra Lenovo'ya satmıştı.

Bu ve buna benzer birçok örnek halen güncelliğini koruyor. Samsung ve Apple arasında yaşanan Patent Savaşları filminin "Yıldız Savaşları" filminden pekte geri kalmadığını belirtmeliyiz. İki firma arasında ki stratejik ortaklıktan dolayı suların durulduğu şu günlerde yeni bir patent mobil pazarı oldukça heyecanlandırdı.

OLED ekranların ne kadar bükülebilir olduğu CES 2016'da LG bizlere gösterdi. Bu teknolojinin tanıtılmasından sonra ortaya çıkan bu patent ise Apple'ın farklı bir ürün peşinde olduğunu gösteriyor.

1453456833_lg-curved-display-ces-2016-970-80.jpg

Apple tamamen dairesel bir ekrana sahip yeni bir ürünün patentini aldı. Bu ürünün yeni nesil iPod olabileceği düşünülüyor. Patentten anlaşıldığı üzere ekranın üstünde bulunan kapakta bulunan fiziksel kontrol tuşları sayesinde de kontrol edilebilecek olan bu ürünün tam mahiyeti ise henüz belli değil.

1453456968_apple-oled-wraparound-patent-app.jpg

Appleinsider'ın haberine göre Apple farklı ürünler ile kullanıcıların karşıısna çıkmaya hazırlanıyor. Borsada dibi gören firmanın ortakları da yeni ürünler ile yeni pazarlara açılmanın gerekliliği konusunda hemfikir.

Baklım bunun gibi değişik patentler gerçekten hayat bulacak mı? Yoksa rakipleri böyle bir ürün yapmasın diye alınmış bir başka patenetle mi karşı karşıyayız bunu bize zaman gösterecek...

 
          
                    
          
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.