Güncel

Apple, Samsung' dan kurtulmaya çalışıyor

Apple ile Samsung arasındaki patent savaşı sürerken, bir yanda da Apple yeni anlaşmalar ile Samsung' dan kurtulmaya çalışıyor.


Apple, patent davaları ile Samsung' un bazı cihazlarının yasaklanmasına neden olmuş ve gerginliğin daha artmasına neden olmuştu. İşin Apple açısından kötü yanı iPhone ve iPad bileşenlerinin büyük bir bölümünü Samsung' un üretmesi.

Bu durumdan oldukça rahatsız olan Apple, yeni arayışlar içerisine girdi. Samsung' dan yakayı kurtarmak isteyen Apple, ilk olarak bazı bellek ve yongaları farklı şirketlerden temin etmeye çalışacak.

Digitimes' a göre Apple, Japonya' daki bazı şirketlere bellek kartları için daha fazla harcama yapmaya başladı. Apple' ın Elpida adlı şirketten DRAM ve Toshiba' dan da NAND flash hafıza satın almak için kolları sıvadığı belirtiliyor.

iPhone ve iPad' in bileşenlerinin büyük bir bölümünü sağlayan Samsung, kendi cihazlarının büyük bir bölümünü kendi başına üretiyor. Buda Samsung için büyük bir avantaj demek.

Bir diğer idda ise Apple, iPhone ve iPad için işlemci üretimini Samsung' dan Tayvan' lı bir şirkete kaydırmayı planlıyor.

Şuan için bu durum idda gibi gözüksede, patent davalarının artması sonucunda bu durum kaçınılmaz bir son olacak. Tabiki Apple alternatifler bulacaktır ama cihazlarını performans yada kalite açısından nerelere getireceği merak konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.