Güncel

Apple Samsung karşısında kaybetmeye başladı!

Apple ve Samsung arasında geçen davalar Samsung lehine sonuçlanıyor.

Apple Samsung karşısında kaybetmeye başladı!

Apple ve Samsung arasında geçen patent davaları son hızıyla devam ediyor ve aynı hızla bu davalar sonuçlanmaya başladı. Son zamanlarda Samsung'un zaferi ile sonuçlanan davalar duymaya başladık. Samsung yediği bir milyar dolar cezadan sonra işi sıkı tutmaya başlamış görünüyor.

Yeni gelen haberlere göre ise Apple'ın İngiltere'de Samsung'a karşı açtığı davayı kaybetti. Mahkeme, Galaxy Tab pek çok açıdan daha farklı ve daha ince dedi ve Samsung'un iPad tasarımını kopyalamadığına hükmetti. Mahkeme Apple'dan bunu bir reklam yoluyla tüketicilere duyurmasını istedi.

1350887964_apple-samsung-dava.jpg

Mahkemenin kararına yaptığı itirazda Apple, inceliğin fark etmeyeceğini söyledi ve teknoloji geliştikçe cihazların incelmesinin beklendiğini vurguladı. Bilirkişi Sir Robin Jacob ise alınan tasarım patentlerinin zamanındaki ürünleri korumak üzere olduğunu, gelecekteki farkları kapsamadığını söyleyerek itirazı reddetti.

Apple, bazı yerlerde Samsung'a geçici satış yasağı koydurtmayı başarmasına rağmen, tablet bilgisayarlar konusunda daha önce Hollanda, Avustralya ve ABD'de rakibine karşı açtığı birçok davayı kaybetti.

Yorumlar
cmssys
Apple aynen Steve Jobs Ahlakı ile kibirli olarak devam ediyor iphone 5 alacaktım Aralıkta șimdi gerçekten almamayı düşünüyorum Apple in bu bencil ve kibirli politikası yüzünden. Umarım Android yakında piyasanın çoğunu eline geçirir.
Cevapla
Misafir
Aynem dedigin gibi apple tekel olmak istiyor ve gereksiz birsuru patent aliyor Bence appple teknolojinin gelismesinin onunde bi engel Cunku sirket teknolojiyi sadece kendisi gelistirmek ve sadece kendisi kullanmak istiyor
Cevapla
cenk
apple dunyda tekel olmak istiyor buna en iyi cevabi avrupalilar vermis abd mahkemeleri taraf tutarak samsunga ceza verdi samsungu sonuna kadar destekliyorum.
Cevapla
Çok iyi ya. her zaman samsung'dan yanayım.
Cevapla
Çok iyi ya. her zaman samsung'dan yanayım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.