Güncel

Apple, Samsung'a telefon satışı yasağı getirebilir!

Apple, patentlerini ihlal eden Samsung’un telefon satmasını yasaklayabilir.

Apple, Samsung'a telefon satışı yasağı getirebilir!

Apple ve Samsung arasındaki donanım tedariği ilişkisi bir yana dava savaşları da bitmek bilmiyor. Atalarımızın "seven sevdiğini yerden yere vururmuş" sözünü doğrulayacak bir haber geldi.

Amerikan federal mahkemelerinden biri Samsung ile Apple arasındaki bir patent davasında Apple'ın haklı olduğunu savundu. Eğer bu süreçte Samsung’un iPhone patentlerini kullandığı kesinleşirse Samsung'un bu patentin kullanıldığı tüm telefonlarının satışının durdurulabileceği bildirildi.

1442608524_img20150918233104.jpg

Apple’ın söz konusu davada Samsung'u suçladığı patentler arasında kilit açmak için kaydırma, otomatik metin düzeltme ve hızlı bağlantılar fonksiyonları bulunuyor. 4 yıldır devam eden davada Apple, Mayıs 2014’te Samsung'dan 120 Milyon Dolar zarar tazminatı almış ancak, patentini kullanan telefonlardan bu özelliğin kaldırması yönünde Samsung'a bir yaptırım uygulamamıştı.

Samsung'un şu an sadece tek bir modelinde hızlı bağlantılar özelliği bulunduğu belirtilsede Apple’ın elinde bir mahkeme kararı var. Öte yandan  yukarıda belirttiğimiz patentlerden herhangi birini kullanan diğer üretici firmalarda potansiyel birer davalı durumunda bulunuyor. Eğer Apple isterse diğer firmaları da bu davaya dahil edebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.