Güncel

Apple Siri geliştirme programını durdurdu

Apple, sesli asistanı Siri'nin kullanıcıların ses kaydı yaptığının ortaya çıkmasıyla beraber geliştirme programını durdurduğunu açıkladı.

Apple Siri geliştirme programını durdurdu

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapora göre Apple'ın sesli asistanı Siri'nin kullanıcıların en özel anlarını dinlediği ortaya çıkmıştı. Üstelik bu özel konuşmalar Apple çalışanları tarafından da dinlenebilir durumda idi. Normalde sadece Hey Siri komutu ile aktif hale gelen Siri'nin aslında buna gerek olmadan da ortam dinlemesi yapabildiği iddia edilmişti.

Apple Siri geliştirme programını durdurdu

Ortaya çıkan skandal ile ilgili olarak açıklama yapan Apple, kullanıcıların seslerinin gizlice kayıt edilmediğini ve alınan kayıtların ise sadece yüzde 1'lik kısmının kaliteyi artırmak için dinlendiğini belirtti. Ayrıca bu kayıtların çok kısa olduğu ve 1-2 saniyelik kayıtlar olduğu da belirtilmişti.

Konuyla ilgili yeni bir gelişme ile beraber Apple, Siri'nin geliştirme sürecinin durdurulduğunu açıkladı. Bu da Apple çalışanlarının Siri kayıtlarını dinleyemeyecekleri anlamına geliyor. Apple bundan sonra kullanıcılara Siri geliştirme sürecine katılmak isteyip istemediğini soracak ve sadece katılanların ses kayıtları alınacak.

Yorumlar
yorumcu
benim sirim dolar mi altinmi alim diye konusurken dolar almami soyledi ve elinden geldigini yapmaya calisiyomus siri sayesinde ise yaradi dinlesinler dinlesinler aarada tuyo versinler iyi oluyor... bence 24 saat kesintisiz dinliyorlar gece uyurken cikarttigimiz sesleri ozellikle.
Cevapla
yakup
apple siri geliştirmesi güzel mama apple telefonlarının fiyatlarının düşürsün ilk olarak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.