Güncel

Apple, Tim Cook'un güvenliğini sağlamak için yılda 700 bin dolar harcıyor

Apple, Tim Cook'un güvenliği sağlamak için yılda 700 bin dolar harcıyor

Apple, Tim Cook'un güvenliğini sağlamak için yılda 700 bin dolar harcıyor

Apple kuşkusuz şu an dünyanın en popüler teknoloji şirketi konumunda. Sadece kasasında 200 milyar doların üzerinde nakit rezervi bulunduran bir şirketin bir numaralı ismi de haliyle sürekli gündemde. Apple CEO'su Tim Cook’tan söz ediyoruz. Steve Jobs sonrası zorlu bir göreve soyunarak 24 Ağustos 2011’de Apple’ın CEO’su olarak atanan 55 yaşındaki Tim Cook , geride bıraktığı 4 yıllık süreçte Apple’ın teknoloji dünyasındaki yükselişini devam ettirdi.

Dünyanın en çok kazanan CEO’larından biri olan Tim Cook’un sadece güvenliği için harcanan parayı hiç merak ettiniz mi? Apple’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı çeyrek raporunda bu bilgiye de yer verildi. Apple popüler CEO’su Tim Cook’un güvenliği için yılda 700 bin dolar para harcıyor. Güvenlik giderleri, hayat sigortası ve tatil için ödenen nakit derken, Cook’un güvenliğini sağlamak Apple’a mini bir servete mal oluyor.

700 bin dolar elbette çok yüksek bir rakam fakat bir karşılaştırma yapmak gerekirse; Amazon CEO’su Jeff Bezos için geçen yıl 1.6 milyon dolar, Oracle ise CEO’su Larry Ellison’ın güvenliğini sağlamak için 1.5 milyon dolar harcama gerçekleştirdi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.