Güncel

Apple Touch ID'li klavye Türkiye'de!!

Apple yeni tanıttığı klavyeyi Türkiye'de satışa sundu. Yeni işlemcileri için geliştirdiği klavye tasarım olarak hoş duruyor. Detayları aktarıyoruz.

Apple Touch ID'li klavye Türkiye'de!!

Apple, yeni işlemcili bilgisayarları için geliştirdiği Magic Keyboard adındaki klavyelerini tanıttı. Sadece M1 işlemcili bilgisayarlarla çalışan Magic Keyboard'un Touch ID'li modeli biraz pahalı gibi gözükse de tasarım konusunda iyi gözüküyor.

İşte Apple'ın yeni Magic Keyboard ailesi

Apple geçtiğimiz günlerde M1 işlemcili yeni iMac cihazlarını tanıtmıştı. Dev Amerikalı şirket, bu cihazlar için geliştirilen yeni bir klavyeyi de Türkiye'de satışa sunmuş oldu.

Touch ID özellikli klavyelere Magic Keyboard adı veren Apple, Magic Keyboard'ları tüm dünyada eş zamanlı olarak satışa sundu. Magic Keyboard üç farklı seçeneğe sahip. Tüketiciler ihtiyaçlarına göre standart model, Touch ID‘li model, Sayısal Tuş Takımı ve Touch ID‘nin bir arada bulunduğu modellerinden birini tercih edebiliyorlar.

Apple Touch ID'li klavye Türkiye'de!! - Resim : 1

Sayısal tuş takımı ve Touch ID'nin bir arada olduğu model 1.799 TL, Touch ID'li olan seçenek 1.549 TL ve standart klavye 1.049 TL'den satışa sunuldu. Bu ürünlerin ABD'deki fiyatı ise sırasıyla 179 dolar, 149 dolar ve 99 dolar olarak belirlenmiş.

Apple ürünleri çıkardıktan sonra bir bilgilendirme mesajı yayınladı. Şirket, Touch ID özelliğine sahip Magic Keyboard'ın sadece M1 çipli Mac cihazlarda çalıştığı uyarısında bulundu. Apple bu ürünlerin yanı sıra yeniden tasarlanmış Magic Trackpad modelini 1.299 TL ve Magic Mouse modelini ise 799 TL fiyat etiketi ile satışa sunmuş oldu.

Yeni tanıtılan Magic ailesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.