Güncel

Apple ürünleri Rusya'da yasaklanıyor!

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasındaki gerilim mobil teknoloji alanına sıçradı.

Apple ürünleri Rusya'da yasaklanıyor!

Bildiğiniz gibi Amerika ile Rusya arasında her daim bir gerginliğin yaşandığı bir gerçek. Bu gerilim mobil teknoloji pazarına da sıçrayacak gibi görünüyor. Yeni gelen habera göre, Rus hükümet yetkililerinin verdiği kararlar neticesinde Apple'ın akıllı telefon serisi iPhone ve tablet serisi iPad ülke genelinde satıştan çekilecek veya kullanımına yasak getirilecek.

1415190391_unnamed-5.jpg

Bu kararın alınmasındaki sebebin ülke güvenliğinin korunması olduğu belirtiliyor. Rus basınında da yer alan habere göre iCloud bulut hizmetini içeren her cihaz ülke genelinde satışa çıkamayacak ve hatta kullanım dışı bırakılacak.

Yasak için gösterilen gerekçe ise iCloud bulut servisinin kullanıcı verilerini Rusya'da değil de Amerikan topraklarında barındırıyor olması. Yani Rusya, halkının en küçük bir verisinin dahi Amerika'nın eline geçmesini istemiyor. Bu ister bir telefon numarası, ister bir not, isterse birkaç video olsun.

Apple bu yasak karşısında ne yapacağı şimdilik bilinmiyor. Kısacası Amerikalı Apple'ı önemli bir pazar yüzünden sıkıntılı günler bekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.