Güncel

Apple ve Google ayrılıyor!

Apple, Google ile yollarını ayırarak Yahoo ya da Bing ile anlaşacak.

Apple ve Google ayrılıyor!

Geçtiğimiz haftalarda Mozilla'nın Firefox tarayıcısında 5 yıl boyunca varsayılan arama motoru olarak kullanmak için Yahoo ile anlaştığını duyurmuştuk. Bu konu hala tazeliğini korurken bir başka ayrılık haberi geldi.

Yeni gelen habere göre Apple, google ile yollarını ayırıyor. Google, 2007 yılından beri iOS'un varsayılan arama motoru olarak kullanılıyordu. Hatta Google, 2010 yılında yaptığı anlaşma ile birlikte bu süreyi 2015 yılına kadar uzatmıştı. Yeni gelen bilgiler ise Apple'ın artık Google ile yola devam etmeyeceğini gösteriyor.

1417022175_img20141126190654.jpg

Apple, Safari'de Google arama motoru yerine Bing ya da Yahoo ile anlaşabilir. Bildiğiniz gibi şu anda Bing, Siri'nin varsayılan arama motoru olarak ön plana çıkıyor. Bu yüzden Microsoft'un Apple ile iyi bir ilişkisi bulunuyor.

Öte yandan iOS işletim sistemli cihazların miktarı göz önüne alındığında Google'ın varsayılan arama motorundan dolayı kullanıcı kaybı yaşayıp yaşamayacağı merakla bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.