Güncel

Apple ve Google ilişkisi yeniden alevleniyor

Google yöneticisi Eric Schmidt Apple ile Google arasındaki ilişkiyi değerlendirdi.


Google'ın yöneticisi Eric Schmidt’e göre Apple ile Google arasındaki ilişkiler düzeltiliyor. Google’ın akıllı telefon pazarına Android ile girişiyle beraber Apple ve Google arasında rekabet başlamış ve son zamanlarda iyice kızışmıştı.

1373783901_indir.jpg

Hatta Apple işletim sistemi iOS üzerinden Google’a ait entegre uygulamaları kaldırmaya başlamıştı. En son kendi haritasını geliştirip Google Maps’ı iOS üzerinden kaldıran Apple harita uygulamasında başarısız olup hüsrana uğramıştı. Google’ın Motorola’yı alması ile akıllı telefon pazarına cihazları ile de girmesi bu rekabeti daha da kızıştıracak gibi görünüyordu ancak, Google yöneticisi Eric Schmidt yaptığı bir basın açıklamasında son bir yıldır Apple ile sık sık toplantılar yaptıklarını ve ilişkilerini geliştirdiklerini açıkladı. Basın toplantısında ona katılan Google Baş İş Başkanı Nikesh Arora ise uzun listeler üzerinde Apple ile iş görüşme ve toplantılar yaptıklarını söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.