Güncel

Apple ve Samsung CEO'ları uzlaşmak için biraya geliyor!

İşte o görüşmenin detayları!

Apple ve Samsung CEO'ları uzlaşmak için biraya geliyor!

Tüm zamanların en değerli şirketi Apple, açtığı patent davalarıyla Samsung'un başının belası olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde başlayan davalarda son duruşma Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Samsung ve Apple arasında bitmek bilmeyen bu mücadelenin kazananı henüz belli olmuş değil fakat şirketler bu sefer farklı bir yöntem kullanacağa benziyor.

Mart ayındaki duruşmadan önce  İki teknoloji devi arasında düzenlenecek toplantıya Samsung CEO’su Oh-Hyun Kwon ve Apple CEO’su Tim Cook katılacak ve uzlaşmaya gidilecek. PCWorld sitesinden gelen habere göre, Apple ve Samsung’un avukatları görüşmeye sadece iki şirketin hukuk danışmanlarının katılacağını belirtti ve bu uzlaşmak için her iki tarafın da ikna olduğunu belirtti.

1389268426_apple-vs-samsung-court-011.jpg

Firmaların avukatları tarafından California’daki bir Bölge Mahkemesi’ne yapılan başvuruda, ‘şirket yöneticilerinin kabul edilen bir moderatör aracılığıyla uzlaşma için fırsat arayacağı’ belirtildi. 2013'ün Kasım ayında mahkeme iki şirkete 2014 Mart'ına kadar aranızda uzlaşın emri vermiş, şirketler bu konuda taviz vermemeye kararlıydı.

Geçtiğimiz yıllarda da yapılan mahkemeler sonucunda iki dev uzlaşamamış mahkemenin verdiği karar sonucunda Samsung, Apple'a  1.05 milyar dolar tazminat ödemişti. Samsung'un itirazları bu tazminatın 930 milyon dolara düşürülmesine neden olmuştu.

 Bakalım şirket CEO'ları Mart ayındaki duruşmadan önce Şubat ayında uzlaşmaları gereken o görüşmeyi yapacaklar mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.