Güncel

Apple ve Samsung sonunda uzlaşıyor mu?

Bitmek tükenmek bilmeyen patent davalarında yeni gelişmeler var!

Apple ve Samsung sonunda uzlaşıyor mu?

Bütün dünyanın gözlerinin üzerinde olduğu iki büyük şirket var. Takipçilerimiz bu iki şirketi çok yakından tanıyorlar aslında. Evet mobil cihaz sektörünün önde gelen üreticilerinden Apple ve Samsung\'dan bahsediyoruz.

İki şirket arasındaki bitmek tükenmek bilmeyen patent davalarıyla alakalı yepyeni gelişmeler var. Apple ile Samsung uzun zamandır cihazlarındaki patentli bölgeler için birbirlerine dava açıp mahkemelerde görüşmelere gidip gelen şirketler arasında ilk sırada. Son zamanlarda iyice artan bu patent davalarından mahkeme de sıkılmış olacak ki davalarını geri çekmelerini öneri olarak sundu.

https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/665x300/samsung-vs-apple.JPG

California mahkemesinin sunduğu bu önerinin sebebi ise iki firma arasındaki patent davalarının sayısının çok fazla olduğu ve dosyaların incelenmesinin çok uzun zaman aldığı yönünde. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak Apple ve Samsung\'a bir öneri sunuldu.

Sunulan bu öneri için Apple ve Samsung yetkilileri iddiaya göre bazı konularda geri adım uygulayarak davaların bazılarını geri çekti. Bu sayı söylenilene göre Samsung\'da 75 iddiadan 60\'ın geri çekildiği, Apple\'ın ise açmış olduğu davaların yarısını geri çektiği biliniyor.

*İki şirket arasındaki bu gerginlik bitmiş gibi gözükse de henüz bitmiş değil, birbirine koyu rakip olan iki firma arasındaki mahkemelerin Temmuz ayında karara bağlanacağı iddia ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.