Güncel

Apple, yapay zeka çalışmaları kapsamında önemli bir satın alma gerçekleştirdi

Apple, makinelerin öğrenimiyle ilgili çalışmalar yapan Turi'yi bünyesine kattı.

Apple, yapay zeka çalışmaları kapsamında önemli bir satın alma gerçekleştirdi

Bilgisayar ve akıllı telefon sektörü dışında kendine başka alanlarda da yer açmak isteyen teknoloji devi Apple, yapay zeka alanındaki yatırımlarına bir yenisi daha ekleyerek makine öğrenimi konusunda çalışmalar yapan Turi şirketini satın aldı.

Gelecekteki bir zamanda insan hayatına önemli derecede etki etmesi öngörülen yapay zeka, teknoloji devlerinin öncülüğünde önemli yerlere gelecek gibi görünüyor.Bu anlamda teknoloji devleri ilgili yatırımlarını yapmaya devam ediyorlar.

1470585281_fgnfnfyn.jpg

Apple Siri'siyle Microsoft Cortana'sıyla bir nebze de olsa yapay zekaya birincil anlamda giriş yaptılar halihazırda.Fakat yapay zeka denildiğinde insanların aklına gelen portrenin gerçek hayata dönüşebilmesi için çok daha fazla yatırım yapılması, zamanın biraz ilerlemesi ve çok çalışılması gerekiyor.Bu açıdan Apple Cupertino merkezli Turi'yi alarak ilgili konu hakkındaki adımlarına bir yenisini daha eklemiş bulunuyor.Turi şirketi makine öğrenimi konusunda önemli çalışmalar gerçekleştirmiş olan bir şirket.Satın almaya ilişkin pek fazla ayrıntı paylaşılmamasına rağmen Apple'ın Turi'yi satın almak için 200 milyon ödediği biliniyor.

Turi şirketi artık çalışmalarına Apple çatısı altında Washington eyaletinde bulunan Seattle şehrindeki Apple merkezinde devam edecek.Satın alınma resmi olarak gerçekleştiğine göre Apple'ın konuyla ilgili ilk çalışması Siri'nin geliştirilmesi yönünde olacağı belirtiliyor.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.