Güncel

Apple, yapay zeka teknolojisi üzerinde çalışan şirketi satın aldı!

Apple Siri'yi daha da akıllı yapmak için VocalIQ şirketini satın aldığını duyurdu.

Apple, yapay zeka teknolojisi üzerinde çalışan şirketi satın aldı!

Apple'ın "zaman zaman küçük teknoloji şirketlerini satın alarak" bünyesine kattığına çok defalar şahit olduk. Şirket bu geleneğini devam ettireceğini göstererek İngiltere merkezli yapay zeka teknolojisi üzerinde çalışan ​​VocalIQ'yu satın aldığını onayladı.

Satın alım işleminin ayrıntıları bilinmemekle birlikte Apple'ın sanal asistanı Siri'yi geliştirmek ve otomobillerde entegreli hale getirmek için VocalIQ şirketinin teknolojisini kullanacağı söyleniyor. Apple'ın aynı zamanda elektrikli bir otomobil projesi olan "Project Titan" üzerinde çalışdığını düşündüğümüzde satın alma işleminin ne denli doğru olduğunu görebiliyoruz.

1443881202_img20151003165959.jpg

VocalIQ şirketi şu anda insan ve makina etkileşimini artıracak proje üzerinde çalışıyor. Diğer taraftan şirket mobil cihazlarda ve otomobillerde gömülü sanal asistanlara daha doğal bir konuşma ve öğrenme sağlayan teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.