Güncel

Apple yeni ürün ve hizmetlerini bu gece tanıtıyor

Apple tarafından düzenlenecek yeni etkinlikte birden fazla ürün ve hizmetin tanıtılması bekleniyor. Detaylar ve ihtimaller haberimizde.


Teknoloji firmalarının düzenli olarak yaptığı ürün etkinliklerinden biri bu akşam Apple tarafından düzenleniyor. Ürün lansmanları eskisi kadar ilgi çekmeyen markanın etkinliği 25 Mart 2019 yani bu gece Apple Park'ta bulunan Steve Jobs Tiyatrosu'nda düzenlenecek. Etkinlikle hem ürün hem de bazı yeni hizmetlerin lansmanın yapılması bekleniyor.


Apple yeni ürünlerini bu gece tanıtıyor

Türkiye saati ile 21:00'da başlayacak olan etkinlikte firmanın en ilgi çekici duyurusunun Netflix rakibi dijital video platformu olması bekleniyor. Son yıllarda giderek artan bu tarz dijital video platformlarının bir rakibi de Apple'dan gelecek.

Zaten iTunes üzerinde bu tarz bir hizmet sunan Apple'ın Netflix rekabetinde nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

Öte yandan yüksek bir ihtimal olmasa da Apple'ın bu gece Google'ın kısa süre önce duyurduğu Stadia benzeri bir oyun servisi tanıtma ihtimali de bulunuyor. Ancak bunun düşük bir ihtimal olduğunu da belirtelim.

Konuyla ilgili bir diğer iddia ise Apple'ın News ismiyle haber abonelik servisini de tanıtması yönünde. Bu ihtimalin ne kadar olduğu bilinmiyor ama ilk seçenekte sunduğumuz Netflix rakibi kadar yüksek bir ihtimal olmadığını belirtelim.

Apple ile ilgili olarak bu etkinlikle yeni iPad mini ve iPad Air modellerinin tanıtılacağı iddiaları da var. Ancak firma bu modelleri çok fazla duyurmadan hemen satışa sunmayı tercih ettiği için bu tarz bir donanım ürününün tanıtılması pek yüksek bir ihtimal değil. Yine de konu Apple olunca her zaman sürpriz içerikler beklenmesi gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.