Güncel

Apple'a bir milyar dolar yetmedi!

Apple, Samsung'tan ek tazminat istedi.


Görünüşe göre 1 milyar dolar Apple'a yetmemiş. Bir mahkeme celbine göre Apple, Samsung'dan 707 milyon dolar daha tazminat istiyor.

Görülen davada jüri heyeti Güney Koreli teknoloji devinin kendi akıllı telefon ve tablet bilgisayar ürünlerini tasarlarken Amerikan şirketinin tasarımlarını çaldığına karar vermişti. Mahkeme, Samsung´un oluşan zararlar nedeniyle Apple´a 1,05 milyar ABD doları tazminat ödemesi kararlaştırdı.

1348469570_a21348428405.jpg

Cuma günü bir duruşma sırasında Apple Samsung'un iPhone nitelikli ürün kimliğine geri dönülemez zarar neden olduğunu söyleyerek, daha büyük bir ödeme istedi. Bu istek üç parça arasında bölünmüş kasıtlı patent ihlali için 135.761.166 $, ticaret elbise ihlali için 400 milyon dolar ve ek satış 171 milyon dolar.

Apple ayrıca tüm ihlal edilen ürünlere karşı kalıcı tedbir istiyor. Aşağıdaki ürünler özellikle tedbir konması isteniyor: Captivate, Continuum, Droid Charge, Epic 4G, Exhibit 4G, Fascinate, Galaxy Ace, Galaxy Prevail, Galaxy S, Galaxy S 4G, Galaxy S II (AT&T), Galaxy S II (i9000), Galaxy Tab, Galaxy Tab 10.1 (Wi-fi), Gem, Indulge, Infuse, Mesmerize, Nexus S 4G, Replenish, Vibrant, Galaxy S II (T-Mobile), Transform, Galaxy S Showcase, Galaxy S II (Epic 4G Touch), Galaxy S II (Skyrocket).

1348469829_applepatentgeneric.png

Bu ürünlerin çoğunun ömrünün sonu yakın ama yine de Samsung bu konuda endişe ediyor. Çünkü Apple diğerlerine tedbir koydurduğu gibi yeni çıkmış cihazlara da aynı tedbiri koydurabilir.

Yorumlar
dale
al benden de o kadar
Cevapla
ali
iohone telefonlardan batti careyi baska yerlerde ariyor bir sirket bu kqdarmi kuculur
Cevapla
xentrix
Iphone cakmalari daha cok bedel odeyecek bu gidisle
Cevapla
Ahmet
Ne igrenc bi sirket ya midem bulaniyor bu elmadan..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.