Güncel

Apple'a Mahkemeden küçük düşürücü ceza!

Samsun ve Apple arasındaki dava sonuçlandı ve Mahkeme Apple'a ilginç bir ceza verdi.


Ardı arkası kesilmeyen patent davalarından biri sonuçlandı. geçtiğimiz hafta bir İngiltere mahkemesi, Samsung Galaxy Tab 10.1'in Apple iPad'in tasarımından kopya çekmediğine karar vermişti. Hatta davayı yürüten hakim Colin Briss, Galaxy Tab'in iPad kadar "havalı" olmadığını da söyleyerek tartışma konusu olmuştu.

Samsung Galaxy Tab 10.1'in Apple'ın iPad'i kadar 'cool' olmadığına karar veren İngiltere mahkemesi şimdide ilginç bir cezaya karar verdi. Mahkeme bu seferde Apple'dan "Samsung, iPad'in tasarımını kopyalamadı" demesini şart koştu.

1342783648_apple-iphone-vs-samsung-galaxy.jpg

Yeni gelen haberlere göre mahkemenin kararı çerçevesinde, Apple kendi internet sayfası ve İngiltere'deki basılı yayın organları aracılığıyla Koreli rakibi Samsung'un iPad'i kopyalamadığına dair bir bildiri yayınlayacak. Apple'ın bu bildiriyi 6 ay içinde internet sayfası ve İngiliz gazetelerinde yayınlanması gerekiyor.

Apple'ın ilana yönelik olarak itiraz başvurusunda bulunması bekleniyor.

Yorumlar
Misafir
Yola gel Apple :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.