Dünyanın en değerli şirketi olma unvanını yıllardır hiçbir rakibine kaptırmayan Apple'da çalışanların maaşları da ortaya çıktı. ABD merkezli Business Insider, Apple'ın pozisyonlara göre çalışanlarına verdikleri yıllık maaşları açıkladı.

ABD'de maaşlar yıllık olarak verildiği için listede yer alan rakamlar da bu şekilde hazırlandı. Bu rakamlar çalışanların net maaşlarını gösteriyor. Bu maaşlara ek olarak bazı promosyonlar, primler ya da yan hakların da bulunduğu belirtmek isteriz. Yani Apple çalışanları sadece maaş değil konumlarına göre aynı zamanda ek ücretler de alabiliyor.

Öte yandan üst düzey yöneticilerin maaşlarına ek olarak standart promosyon ve prim aldıklarını da belirtelim. Bu tarz pozisyonlarda sabit bir maaşa ek olarak birçok yan hak da bulunuyor. Bunlar arasında otomobil, şöförlü araç, belli bir limiti olan şirket kredi kartı, spor salonu üyeliği, kapsamı geniş bir sağlık sigortası ve birçok ek imkan yer alıyor. Bu ve benzeri ek paketlerle çalışanların uzun yıllar Apple’da çalışması sağlanıyor. İşte Apple’da çalışanların pozisyonlarına göre aldıkları yıllık maaş miktarları:

Hardware mühendisi: 157 bin 780 dolar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.