Güncel

Apple'da taksit işine giriyor!

Fiyatların artması ve alım gücünün düşmesi firmaları kara kara düşündürürken Apple'da taksit işine girdi

Apple'da taksit işine giriyor!

Bilindiği üzere ülkemizde teknolojik ürünlere taksit sınırlandırılması getirildi. Cep telefonlarına ise fiili olarak taksit kaldırıldı ama yurdumuzun güzel insanları ve koca koca şirketleri bu durumun üstesinden gelmek için farklı yollara başvurdular. 

Büyük tekno marketlerin ve Türkiye'nin en büyük alışveriş sitelerinin bankalar ile anlaşarak 12 / 24 / 36 aya varan kredi imkanlarıyla ürünlerini satmaya devam ettiklerini görüyoruz. Burada sistem şu şekilde çalışıyor. Öncelikle alacağınız ürün için kredi başvurusunda bulunuyorsunuz. Kredi notunuz çok kötü değilse kredi hemen onaylanıyor ve daha sonra ürünü banka kartı ya da kredi kartınızla satın alıyorsunuz. Satın alma sonrası tarafınıza kesilen e-faturayı yada orijinal faturayı bankaya götürüp blokeli haldeki kredinizin serbest bırakılmasını sağlıyorsunuz. Banaka o tutuarı ödenen hesaba havale yapıyor ve peşin paraya alamayacağınız hemen hemen her türlü teknolojiye bu şekilde sahip olabiliyorsunuz.

Tüm dünyada olduğu gibi Amerika'da da alım gücü ile ilgili ciddi bir gerielme var. 0 ile 200 € arasında ki telefonların gelişim ve çeşitliliği son yıllarda inanılmaz oranda büyüdüğüne şahit olmaktayız. Her nesille birlikte daha da artan amiral gemisi telefon fiyatlarının özellikle ülkemiz insanı için bir hayalin ötesinde olduğuna şahit olmaktayız.

1413540824_ekran-alintisi.png

Global bir sorun haline dönüşen alm gücündeki azalma Apple'ı da etkilemiş olmalı ki firma farklı bir uygulama ile kullanıcılarına kredili ödeme imkanı sağlıyor. Bir süredir devam eden bu kampanya ile Apple ürünlerine sahip olmak isteyen kullanıcılar Barclaycard ile başvuruyu yapabiliyorlar.

1413541360_ekran-alintisi.png

499 dolara alışverişe 6 aya kadar

499 ile 1998 dolar arasına 12 aya kadar

1999 dolar ve üzeri alışverişler 18 aya kadar ödemelerini taksitlendiriyor. Tabi %22,99 ve %26,99'lık faizi de hesaba katalım.

Peki siz bir teknolojik ürüne sahip olmak için böyle bir kredi kullandınız mı? Kullandıysanız bu hazır krediyle ne aldınız?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.