Güncel

Apple'dan 5G rötarı!

Hepimizin sabırsızlıkla beklediği 5G teknolojisinin çalışmaları hızla devam ediyor. Telefon üreticilerinin pek çoğunun 2019 yılı içinde 5G destekli yeni modellerini karşımıza sunacağını biliyoruz. Fakat bir analiste göre Apple, 5G destekli telefonlarını 2021'e kadar piyasaya sunamayabilir.

Apple'dan 5G rötarı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 5G destekli telefonlarını 2021'e kadar piyasaya sunamayabilir. Detayları haberimizden gelin birlikte takip edelim.

Apple'dan 5G rötarı!

Apple'dan 5G rötarı! - Resim : 1

ABD merkezli teknoloji devi Apple'dan, geçtiğimiz aylarda 5G'li iPhone'ları için yeni bir açıklama gelmişti. Palo Alto'da Intel etkinliğinde konuşan Sandra Rivera, 5G'li iPhone modellerinin geleceği tarih olarak 2020'yi işaret etmişti.

Apple'dan 5G rötarı! - Resim : 2

Fakat UBS analisti Timothy Arcuri’nin yayınladığı bir rapora göre Apple, 5G modemli telefonlarını 2021 yılına kadar çıkaramayabilir.

Apple'dan 5G rötarı! - Resim : 3

Eğer söz konusu iddia gerçekleşirse, Apple bu alanda rakiplerinin oldukça gerisinde kalacak ve bu da şirketin ciddi anlamda kan kaybetmesine neden olacak.

Apple'dan 5G rötarı! - Resim : 4

Çünkü 5G teknolojisine sahip ilk akıllı telefonlar, 2018 yılında gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi (MWC 2018)'nde görücüye çıkmıştı.

Apple'dan 5G rötarı! - Resim : 5

Bu arada halka açık ilk 5G şebekesi Avustralya'da hizmete başladığını belirtelim. Avustralya’nın en büyük telekom şirketi olan Telstra, geçtiğimiz günlerde, ülkenin kuzeydoğu eyaleti olan Queensland’din Gold Coast isimli kentinde dünyanın ilk 5G sinyalini halka açtı.

Apple'dan 5G rötarı! - Resim : 6

Türkiye'de ticari olarak 5G'ye yönelik ürünlerin sunulmasına 2021'de başlanacak olup, sürecin 2023'te tamamlanacak olduğunu belirtelim. Dileriz mümkün olan en yakın zamanda 5G teknolojisini ülkemizde de kullanmaya başlayabiliriz.

Yorumlar
yakup
diğer markalar da güncelleme ile 5G uyumlu olurmu yada 5G ile adım atarlarmı kesin atıcaklardır
Cevapla
alparslan
5g günceleme ile olmaz. 5g olması için 5g modem çipinin olması gerekir buda telefon üretilirken olur sonrasında takılmaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.