Apple'dan ayrılıp başarılı olan girişimciler

Apple'dan ayrılıp başarılı olan girişimciler

Apple'dan ayrılıp başarılı olan girişimciler - Page 1
Andy Rubin – Android Andy Rubin, Steve Jobs’un Apple’ın başında olmadığı dönemlerde 3 yıl orada üretin mühendisi olarak çalıştı. Daha sonra 1999 yılında Danger Inc’yi kurdu ve bu şirketi Microsoft satın aldı. Çalışmalarına devam eden Rubbin, 2003 yılında Android INC’yi kurdu.
Apple'dan ayrılıp başarılı olan girişimciler - Page 2
Andy Rubin – Android 2005 yılında Android projesini Google’a satan Andy Rubin bir süre burada liderlik yaptı. Daha sonra kendi telefonunu üretmen için istifa etti ve şu anda an Essential Phone isimli bir telefon üretti.
Apple'dan ayrılıp başarılı olan girişimciler - Page 3
Trip Hawkins - Electronic Arts (EA) Trip Hawkins Apple’ın ilk kurulduğu zamanlarda şirketin pazarlama direktörüydü. 1982 yılında Apple’dan ayrılan Hawkins, oyun severlerin yakından tanıdığı Electronic Arts‘ı kurdu. Trip Hawkins bununla kalmayıp, kendi şirketine Apple’dan çalışanlar transfer etti.
Apple'dan ayrılıp başarılı olan girişimciler - Page 4
Trip Hawkins - Electronic Arts (EA) EA bugün bir çoğumuzun büyük zevkle oynadığı efsane oyunların geliştirici ve dağıtımcısıdır. 2005 yılı itibarıyla alanında en büyük şirket unvanına sahiptir ve toplam geliri 2,9 milyar dolardır.