Güncel

Apple'dan büyük ayrılık!

Önemli isim Apple'a veda etti!

Apple'dan büyük ayrılık!

Geçtiğimiz saatlerde 9to5mac.com sitesi tarafından ortaya atılan haber, gündeme bomba gibi düştü. Dünyanın en değerli şirketi Apple'ın iOS 7 iPhone, iPad ve iPod Touch departmanında çalışan kıdemli başkan yardımcısı Henri Lamiraux'ın görevden ayrıldığı iddia edildi. 

Teknoloji devinde büyük şaşkınlığa neden olan gelişmenin, Lamiraux’un emekliye ayrılma kararıyla geldiği belirtildi. Haberde, Apple’ın üst düzey Fransız yöneticisi Lamiraux’un iki hafta önce ayrılma kararı aldığı ve iOS 7 işletim sisteminin şirketteki en son çalışması olacağını belirttiği ifade edildi.

1383568456_business.jpg

Kısa Özgeçmiş

Apple’a 1990’da katılan Lamiraux, daha sonradan OS X adını alacak Mac biriminde çalışmaya başladı. Geride bıraktığı yıllarda yönetici katına çıkmayı başarırken, 2005 yılında iOS biimine geçen Lamiraux, 2007’de sunulan ilk iPhone’un işletim sisteminin geliştirilmesinde görev aldı. 2009’da ise bugün terk ettiği unvanını elde etti.

1383568099_130411lamiraux.jpg

The Verge sitesinden gelen açıklamaya göre ise, Lamiraux’un ismi sesli e-posta dahil Apple’ın birkaç patentinin isminde de yer aldı. Apple, deneyimli yöneticisinin yerini kimin dolduracağına dair henüz bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.