Güncel

Apple'dan Hybrid Kulaklık Patenti!

Yeni nesil iPhone kulaklıkları ister kablosuz ister kablolu kullanılabilecek!

Apple'dan Hybrid Kulaklık Patenti!

Ürün çıkarımların da artık sezon içi sezon dışı farketmeksizin, Apple'ın her ürününü patentlemesi ve onaylanmaması ile karşılaşması nadir bir durumdur.
Öyle ki artık patent başvuruları takip edilemez oldu.

Apple'ın bilinen patentlerinden birisi de, geçen senenin mart ayında USPTO ile belgelenmiş"Detachable Wireless Listening
Device" adlı patent bu hafta onaylandı. Ürün kullanıcıları fiziksel aktivite zamanında dinlenme olanağı sağlayan ana cihaz ile birlikte kullanılması amaçlanmış kulaklığıdır.

Kablosuz olan bu kulaklık, bir çok insanın duymaya alıştığı piyasada satılan kulaklıklar olsada, az bilinen bir gerçek ki, bu kulaklıkların mobil ürün ile stabil olarak çalışamamasıdır.
1349709527_iiphone.jpg
Apple'ın bu kulaklıkların stabil olarak çalışabilmesi için EarPods'lar ile yenilemesinin üç sene aldığı gerçeğini de belirtmek gerek.

Bu yeni kulaklıklarla beraber, ister kablolu ister kablosuz stabil olarak çalışabilecek Hybridler, bluetooth bağlantısı kesilse bile wireless tetikleyerek devam edebilmekte.

Bu yeni nesil iPhone kulaklıkları için henüz fiyat belirtilmese de, iPhone kullanıcıların ilgisini çekeceği bir gerçek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.