Güncel

Apple'dan Samsung'u kızdıracak satın alma!

Apple'ın aldığı bu şirket, Samsung için çok önemli.


Apple ve Samsung arasındaki mücadele gün geçtikçe kızışıyor. Çalışmalarına hızla devam eden iki dev teknoloji firması şimdi de başka bir cephede daha savaşına devam edecek. Apple son olarak mobil güvenlik şirketi AuthenTec'i, 356 milyon dolar karşılığında satın aldı. Bu satın alma olayı Samsung'u rahatsız edecek. Neden mi?

Samsung'un Android cihazları için AuthenTec, güvenlik partnerliği yapıyordu. Şirket, Samsung'la akıllı telefonların güvenliği ve aygıt yönetim servisleri için daha bu ayın başında bir anlaşma yapmıştı.  Şirket,  Apple'a geçince doğal olarak Samsung'da, Apple'dan hizmet almış olacak.

1343483357_appauth450.jpg

AuthenTec, özellikle parmak izi sensör çipleri ve farklı güvenlik teknolojileri ile ön plana çıkıyor. Ancak şirket artık Apple için hizmet verecek. Satın almada özellikle Apple'ın cihazlarında daha fazla güvenlik sağlamak istemesi rol oynuyor. Apple özellikle çalışanlar için standart bir cihaz konumuna gelmesini istiyor. Bu sayede iPhone iş dünyasında güvenli oluşuyla da tercih sebebi olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.