Güncel

Apple'dan tavsiye: Format at düzelir!

Apple, iOS 14 ve watchOS 7 işletim sistemlerinde ortaya çıkan bazı sorunlar için 'format at düzelir' anlamına gelen önerilerde bulundu.

Apple'dan tavsiye: Format at düzelir!

Genelde Windows kullanıcılarının aşina olduğu 'bas formatı düzelir' mantığı şimdi de Apple'da karşımıza çıkmaya başladı. Apple, telefonlarında kullanılan iOS 14 ve saatlerinde kullanılan watchOS 7 işletim sistemlerinde ortaya çıkan bazı GPS sorunları için ilginç bir öneride bulundu: Formatla düzelir.

Apple'dan tavsiye: Format at düzelir!

Bazı kullanıcılar iOS 14 güncellemesinden sonra akıllı saatlerinde GPS verilerinde sorun olduğunu ve bu yüzden rota bilgisi alamadıklarından şikayet etmeye başlamıştı. Şikayetlerin artması ile beraber konu ile ilgili bir sayfa hazırlayan Apple, adeta 'abi sen cihazı aç kapa, olmazsa sıfırlarsın' tadında tavsiyelerde bulundu.

Apple'ın ilgili sayfasında şu çözüm paylaşıldı:

  • Apple Watch'un iPhone ile bağlantısını kaldırın
  • Hem iPhone hem Apple Watch için iCloud üzerinde yedek oluşturun
  • iPhone ve Apple Watch'taki bütün verilerinizi ve içeriklerini silin
  • iCloud'daki yedek dosyasından iPhone ve Apple Watch yedeğini yükleyin

Ancak bu yöntemin de yüzde 100 çalışıp çalışmayacağı bilinmiyor. Benzer bir sorun yaşıyorsanız yedekleme dosyasınız güncel olduğunu kontrol ettikten sonra bu çözümü deneyebilirsiniz. Ama unutmayın: Risk size ait.

Yorumlar
Tırt
Turkish çözüm yıllardır bizim teknik, format at düzelir. Kullanıcı hatası, iki vur söktak çalışır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.