Güncel

Apple'ı Kopyalamadık!

Apple ile Samsung arasında devam etmekte olan 2.Patent ihlali davasında Google mühendisi ifadesini verdi.

Apple'ı Kopyalamadık!

Apple ve Samsung arasındaki ikinci patent ihlali davası Hakimi Lucy Koh başkanlığında Kuzey Kaliforniya mahkemesinde devam ediyor ve iki tarafında tanıkları dinlenmeye başlandı. Daha evvel o döenmde Apple'ın Başkan Yardımcısı Greg Christie Samsung'un kendilerinin tuş kilidi ve açma/kapama işlevlerinin çalındığını ifade etmişti.

O dönemde Google'da geliştirici ekibinde bulunan baş mühendislerden Hiroshi Lockheimer'de Samsung tarafından tanıklık etmesi için çağırıldı ve Android işletim sistmeinin 2006 il e2007 yılları arasında geliştirilme sürecine katıldığını ve o dönemde kesinlikle bir benzerlik bulunmadığının altını çizdi.

Lockheimer ifadesinde çok küçük bir ekip olarak sınırlı sayıda insan gücüyle Android ekosistemini geliştirdiklerini ve sadece 20 - 30 kişinin bu projede yer aldığını belirtti. iPhone'un çıkmasında n 1 yıl sonra projenin son halini aldığını ve yapılan çalışmanın tamamen "özgün" bir yapıda olduğunun altını çizdi. 

Bu ifadelerin, Apple'ın 5 adet patentinin ihlal edildiği iddiasıyla açtığı davaya nasıl bir yön vereceğini zaman içinde göreceğiz. Kendi anavatanında kendi kullanıcıları önünde yargılanan  Apple'ın bu noktada büyük bir avantajı olduğunu ve daha evvelki gibi Samsung'un patent ihlali ile suçlu bulunabileceği de gelen söylentiler arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.