Güncel

Apple'ın 3.çeyrek rakamları açıklanıyor!

Apple'ın 3.çeyreği nasıl geçirdiği çok yakında açıklanacak!


Apple yaptığı bir basın duyurusuyla 3.çeyrek finans raporlarını 22 Temmuz saat 14:00'da açıklayacağını duyurdu. Apple'ın her dönem artan iPhone 5S ve iPad Air satışlarının bu dönemde de artıp artmayacağı tartışılırken Apple'ın 2014'te ne kadar iPhone 6 ve iPad Air 2 satışı beklediği de büyük bir merak konusu oldu.

Apple’a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre firma önümüzdeki dönemde 60 milyon adet iPhone 6 satışı bekliyor. Yapılan analizlere göre de Apple’ın hedeflenen satış rakamlarına beklenenden çok daha önce kavuşacağı öngörülmektedir.

Apple her geçen gün büyürken ve oyun/uygulama geliştiricilere daha fazla kar payı dağıtırken %14’lük pazarın  %80’lik pazara kafa tutmasının ardındaki sebeplere çok iyi kafa yormak gerekir diye düşünüyoruz.

Sundar Pichai sahneden iOS 8’in özelliklerini yıllar önce Android’te sundukları açıklamalarını keyifle yapıyor; fakat gerçekte kullanıcılar sadece bu özellikleri mi istiyor bunu da irdelemek gerekmiyor mu?

1404223166_android1milmilhoesio14.jpg

Apple’ın 3.çeyrek finans raporları açıklandığında bunları sizinle paylaşıp en doğru analizlerin o zaman yapılabileceğini düşünmekteyiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.